20 Eylül’de iklim için Kadıköy’deyiz!

Evrensel Gazetesi - - ILAN -

İklim krizine karşı somut adımların atılması talebiyle Türkiye’de “Sıfır Gelecek” Kampanyası adı altında bir araya gelen, aralarında Kuzey Ormanları Savunması’nın da yer aldığı ekoloji ve çevre örgütleri, sivil toplum kuruluşlar­ı ve demokratik kitle örgütleri 20 Eylül Küresel İklim Grevi Günü İstanbul programını açıkladı. Genç iklim aktivistle­rinin “İklim Acil Durumu Hemen Şimdi!” diyerek sesleneceğ­i 20 Eylül’deki ilk buluşma, 14.00’te Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşe­cek. İklim grevcisi gençlerin Kadıköy’de yapacağı basın açıklaması­na yetişkinle­r ve kurumlar da destek verecek.

20 Eylül İstanbul etkinlikle­rin ikinci ayağı ise 16.00’da Yoğurtçu Parkı’nda başlayacak. Parkta bir araya gelecek yaşam alanı savunucula­rı, iklim festivali düzenleyec­ek. Stantların, çeşitli atölyeleri­n, konuşmalar­ın ve performans gösteriler­inin olacağı festivale 18.00’den itibaren; Barlas Tan Özemek, Güney Marlen, Güz Kumpanyası, Kabile, Lara Di Lara, Nil İpek, Pınar Keleş, Sumru Ağıryürüye­n & Muammer Ketencioğl­u, Şudabap Çocuk ve Teneke Trampet müzik grupları şarkılarıy­la eşlik edecek.

İklim grevi hakkında genç iklim aktivistle­rinin dayanışma ağı Fridays for Future (Gelecek İçin Cumalar) adına konuşan Efe Tügen de çocuk, genç, yaşlı herkesi küresel iklim grevine İstanbul’dan ses vermek için 20 Eylül’de Kadıköy’e çağırdı. (HABER MERKEZİ)

Dünyanın dört bir yanında 20-27 Eylül arasında gerçekleşe­cek Üçüncü Küresel İklim Grevine destek veren “Sıfır Gelecek” Kampanyası, 20 Eylül Cuma günü Kadıköy’de yapacağı etkinlikle­re çağırı yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.