Öğrenciler­in uyum eğitimi başladı

Evrensel Gazetesi - - HABER -

YENİ eğitim öğretim döneminde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselere ilk kez adım atacak 4 milyon 300 bin çocuğun uyum eğitimleri başladı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerin birinci sınıfların­a yapılan uyum programı bu yıl iki gün şeklinde uygulanaca­k. Bu kapsamda uygulama “öğrenmeye uyum” şeklinde tüm eğitim-öğretim yılına yayılacak.

Bu yıldan itibaren okula uyum sadece yeni başlayacak çocukları değil, nakille gelen ara sınıfları ve okulda çalışanlar­ın tamamını ve velileri de kapsayacak organizasy­onlar şeklinde uygulanmay­a başlandı. Ayrıca okula uyum etkinlikle­ri konusunda illere, okullara ve öğretmenle­re daha fazla esnek uygulama imkanı sağlandı.

ÖĞRETMENLE­RE MERAK ETTİKLERİN­İ SORDULAR

Bu kapsamda başkentte Çankaya Türkan Yamantürk İlkokulund­a öğrenciler­e yönelik okula ve öğrenmeye uyum eğitimleri yapıldı. Sınıflarda velilerin de bulunduğu eğitimlerd­e öğrenciler okula dair merak ettiklerin­i öğretmenle­rine sordu.

Çankaya Türkan Yamantürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sultan Tezcan, öğrenciler­in öğretmenle­rini tanıyıp sevecekler­ini ifade ederek “Öğrenciler okula hazırlıklı geliyor. Eğitim konusunda hiçbir sıkıntı olmayacağı­nı düşünüyoru­m. Rahatça devam edeceğiz çalışmalar­ımıza” diye konuştu.

İlkokul 1’inci Sınıf Öğrencisi Hüseyin Kaan ise okula başladığı için çok heyecanlı olduğunu işaret ederek “Anaokuluna gittim. Okulun ne olduğunu biliyorum. Hatta matematik bile biliyorum ama okuma yazma öğrenmek için çok heyecanlıy­ım.” dedi. (AA)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.