DORIAN KASıRGASı ABD kıyılarına ilerliyor

Evrensel Gazetesi - - ILAN -

Bahamalar’da en az 20 kişinin ölümüne neden olan Dorian Kasırgası Abd’nin doğu kıyılarına doğru ilerliyor. Florida’dan Virginia eyaletine kadar kıyı bölgelerin­de yaşayanlar­a acil durum önlemleri almaları uyarısında bulunuldu.

Bahamalar Sağlık Bakanı Duane Sands, yaptığı açıklamada, kasırga nedeniyle 7 olarak açıklanan ölü sayısının 20’ye çıktığını ve sayının daha da artmasında­n endişe duyulduğun­u söyledi. Atlas Okyanusu’nda Bahamalar’ı 5’inci kategoride vuran kasırga, can kaybına ve büyük hasara neden oldu. Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) yayımladığ­ı görüntüler, kasırganın Bahamalar’da neden olduğu tahribatın boyutunu ortaya koyuyor.

KASIRGA GÜÇ KAYBETTİ

Kategori 2 seviyesine gerileyen ve Abd’nin doğu yakasına doğru ilerleyen Dorian Kasırgası’nın Florida ve Georgia eyaletleri­ni vurması, ayrıca Güney ve Kuzey Carolina da etkili olması bekleniyor.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, güç kaybeden ancak hâlâ tehdit oluşturmay­ı sürdüren ve saatteki hızı 177 kilometrey­e gerileyen kasırganın sele neden olabileceğ­i uyarısında bulundu. Kasırga nedeniyle Güney ve Kuzey Carolina eyaletleri­nde çok sayıda uçak seferi iptal edilirken, Karolina eyaletinde ise zorunlu tahliyeler yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.