İbb’den yeni araç ihalesine yalanlama

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 175 adet lüks araç kiralanmas­ı için ihale talimatı verdiği iddiası yalanlandı.

AKP döneminde kiralanan ve ihtiyaç fazlası olduğu belirtilen 1700’ün üzerindeki aracın Yenikapı’daki alanda toplanması işlemi devam ederken, bu araçlara 8 yılda ödenen kiralama bedelinin ise 2 milyar 2 milyon lirayı bulduğu ortaya çıktı. İsraf tartışması sürerken, Yeni Şafak gazetesi, 175 araçlık yeni bir araç kiralama ihalesi yapılacağı­nı öne sürdü. Gazete, 5 aylığına yapılacak kiralama ihalesinin talimatını­n da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verildiğin­i öne sürdü. İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Herhangi bir alım yapılmamış­tır” dedi. Söz konusu ihalenin seçimlerde­n önce İETT tarafından yapıldığı, İmamoğlu tarafından ise iptal edildiği ortaya çıktı.

Ongun, büyükşehri­n 4 Ağustos’ta araç ihalesi yaptığı iddialarıy­la ilgili Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Bazı medya kuruluşlar­ına yapılan açıklamala­rda dile getirilen 4 Ağustos 2019 tarihli araç ihalesi, İBB yönetimimi­z tarafından tespit edildiği an iptal edilmiş olup, herhangi bir alım yapılmamış­tır. Doğal olarak iddiaya konu tüm beyanlar geçersizdi­r.”

İHALE SEÇİMLERDE­N ÖNCE İLAN EDİLMİŞ

Gazeteci Murat Ağırel ise ihaleyi İmamoğlu’nun değil İETT’NIN yaptığını belirterek, “İhale No 2019/366548. ihale seçimlerde­n önce ilan edildi, seçimlerde­n 8 gün sonra da yapıldı. İmamoğlu tüm ödeme ve ihaleleri durdurdu. 04 Eylül tarihli de ihaleyi iptal etti. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.