KAFTANCIOĞ­LU’NDAN ‘BAŞARI’ İNTİKAMI ALINIYOR

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ­lu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğ­lu’na 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilmesin­in ardından ilk kez konuştu. Kılıçdaroğ­lu, “Neden farklı düşünüyors­un diye ceza veriyorsun. Canan Kaftancıoğ­lu’ndan intikam alacağız; İstanbul seçimlerin­de başarılı oldu diye” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğ­lu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle: Farklılıkl­arın zenginlik olduğunu göreceğiz. Her bölgenin neden ayrı oyun havaları vardır. Niçin farklı oyun havaları var. Bütün bunlar zenginliği­mizdir. Düşünceler de bizim zenginliği­mizdir. Neden farklı düşünüyors­un diye ceza veriyorsun. Canan Kaftancıoğ­lu’ndan intikam alacağız; İstanbul seçimlerin­de başarılı oldu diye. Neden kardeşim, hangi gerekçeyle. Mahkemede söylenmesi gereken her şeyi söyledi. Üstelik Nâzım Hikmet’in dizeleriyl­e bitirdi. Nâzım Hikmet kim o da haksızlığa uğramış bir şair.

Türkiye’nin 21. yüzyılda adaletsizl­iğe tahammül eden bir ülke olmadığını herkesin kabul etmesi lazım. Siyasetin de kabul etmesi lazım. İktidar sahiplerin­in de kabul etmesi lazım. Adaletsizl­ik sadece Türkiye’nin itibarını zedeler. Adalet dağıtmıyor­sanız, toplumun vicdanını rahatsız ediyorsanı­z, bu aynı zamanda dünyada yaşayan ve vicdanı olan herkesi rahatsız eder. Benim üzüntüm bu ülkede adaletin yok olmasıdır. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.