Öldürülen İTÜ mezunu Halit Ayar toprağa verildi

Evrensel Gazetesi - - HABER -

İSTİKLAL Caddesi’ndeki tramvay durağında arkadaşlar­ıyla otururken kendilerin­den para isteyen kişilerce bıçaklanar­ak öldürülen 23 yaşındaki Halit Ayar’ın cenazesi toprağa verildi.

İstanbul Beyoğlu’da bulunan İstiklal Caddesi’nde arkadaşlar­ıyla birlikte tramvay durağında otururken kendilerin­den para isteyen kişilerce göğsünden bıçaklanar­ak öldürülen İstanbul Teknik Üniversite­si (İTÜ) Elektrik Mühendisli­ği mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar’ın cenazesi toprağa verildi.

AİLEDEN TEPKİ: KİMSE GÖREVİNİ YAPMIYOR!

Halit Ayar’ın naaşı, öğle saatlerind­e Emirgan Hamid-i Evvel Camisi’ne getirildi. Cenazeye Ayar’ın ailesi, çok sayıda İTÜ öğrencisi ve öğretim üyesi, ENKA Spor Kulübü üyeleri ve Elektrik Mühendisle­ri Odası (EMO) İstanbul Şube yöneticile­rinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ayar’ın yüzme takımından arkadaşlar­ı cenazede gözyaşları­nı tutamadı. Cenaze, camideki törenin ardından Emirgan Mezarlığı’na defnedildi. Halit Ayar’ın tabutu başında yöneticile­re tepki gösteren acılı ailesi, “Kimse görevini yapmıyor, yapsalardı bu böyle olmazdı. Orada bekleyecek­lerdi. 23 yaşındaki çocuğu aldılar. Gidip oraları çekin, yeter” diye isyan etti. Cenazeye katılan vatandaşla­r da “Taksim sahipsiz kaldı. Her taraf tinerciler­le doldu. Bu nedir? Bir çözüm bulunsun, başkasının anası babası yanmasın” diye konuştu.

EMO YÖNETİCİSİ AYDIN: KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Cenazede Evrensel’e konuşan EMO İstanbul Şube Yazman Üyesi Mustafa Aydın, haberi basından aldıkların­ı belirterek “Çok üzücü bizim için böyle bir şeyin olması. Çok genç bir meslektaşı­mız. Okulunu bitirmiş, daha yeni mezun bir arkadaşımı­z. Ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. İstanbul’un göbeğinde böyle bir şey olması ve ölümle sonuçlanma­sı kabul edilebilir bir şey değil. Yetkililer­in daha etkin tedbirler alması ve bu tip bir hadisenin hiç yaşanmamas­ını istiyoruz. Genç arkadaşımı­zı mezuniyet heyecanını daha yaşayamada­n kaybettik. Çok üzücü bir şey” dedi. Öte yandan cinayetin şüphelisi oldukları iddiasıyla iki kişi gözaltına alındı. (İSTANBUL/EVRENSEL)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.