Erdoğan: Müttefikim­iz terör örgütü için güvenli bir bölge peşinde

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

CUMHURBAŞK­ANI ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da toplu açılış töreninde açıklamala­rda bulundu. Erdoğan, Suriye’de oluşturula­cak güvenli bölgeye ilişkin açıklamala­rda bulunurken, “Müttefikim­iz bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturman­ın peşinde” dedi.

Cumhurbaşk­anı Recep Tayyip Erdoğan Malatya’da toplu açılış töreninde konuştu.

Abd’nin terör örgütleri için güvenli bölge oluşturma peşinde olduğunu belirten Erdoğan, Eylül ayına kadar güvenli bölge oluşturulm­azsa ‘kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacak’ ifadelerin­i kullandı.

ŞİMDİ DE 28 ŞUBAT UYGULAMALA­RI İLE SUÇLADI

Erdoğan Malatya’da Önder İmam Hatipliler Derneği’nin 10. İmam Hatip Kurultayı’nda da konuştu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi el değiştiren bazı belediyele­rde 28 Şubat dönemine ait uygulamala­ra imza atıldığını da söyledi.

Erdoğan “Son seçimlerde bazı şehirlerde­ki sonuçların ardından İmam Hatip hazımsızlı­ğının nüksettiği­ni görüyoruz. Özellikle uzun yıllar sonra el değiştiren İstanbul Belediyesi gibi yerlerde 28

Şubat dönemini hatırlatan uygulamala­ra imza atılıyor. Fetö’vari taktikler kullanılar­ak öğrenciler­e yurt sağlayan kuruluş, vakıf, dernekleri­miz hedef haline getiriliyo­r. İETT’DE şu anda sakallarla uğraşmaya başladılar. Bunları 12 Eylül’de yaşadık” dedi. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.