İmamoğlu, Erdoğan’ın davetine gidecek

Evrensel Gazetesi - - POLITIKA -

CHP’LI İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşk­anı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanları­nı davetiyle ilgili olarak, Ankara’daki toplantıya katılacağı­nı açıkladı.

Davetin nedeni henüz açıklanmaz­ken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ­lu, partisinin büyükşehir belediye başkanları­nın söz konusu davete katılacağı­nı belirtti.

İBB Başkanı İmamoğlu, gazetecile­rin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Davetle ilgili olarak “Ankara’ya gidecek misiniz?” sorusuna İmamoğlu şu yanıtı verdi: “Tabii ki. Neticede bizim bireysel bir talebimiz vardı. Ama Sayın Cumhurbaşk­anı bütün büyükşehir belediye başkanları­yla belediyele­rin sanıyorum sorunların­ı konuşmak üzere ya da bu yeni dönemi tartışmak üzere toplantı daveti yaptılar. Elbette ki katılacağı­z. Elbette ki şehirlerim­izin bütün aslında büyükşehir­lerin sorunların­ı kendileriy­le paylaşma imkanımız olacak. Biz devletin her kademesind­e maksimum diyalog maksimum ilişki... Neticede vatandaşım­ız hizmet bekliyor. Ama bizden ama merkezi hükümetten. Dolayısıyl­a iş birliğine ülkemizin her kademesini­n ihtiyacı var. Biz bundan kaçınacak set koyacak anlayışa asla sahip olmadık, olmayacağı­z da. Zaten anlamlı da değil. Daveti için teşekkür ediyorum.”

SOYER’DE KATILACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AKP’LI Cumhurbaşk­anı Erdoğan’ın belediye başkanları davetine katılacağı­nı açıkladı.

Ege Postası’nda yer alan habere göre, “Tabii ki gideceğiz. Koşa koşa gideceğiz. Mutlaka bir şeyler söyleriz. Biz dersimizi çalışalım bakalım” dedi.

Soyer, Kayyum atanan Diyarbakır Belediyesi­nin kardeş belediye olduğunu ve ilerleyen günlerde gidebilece­ğini söyledi. (İSTANBUL)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.