HDP: Kulp için etkin soruşturma yürütülmel­idir

Evrensel Gazetesi - - DOĞU/GÜNEYDOĞU -

KULP’TA önceki gün yaşanan patlamada 7 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Patlama sonrası soruşturma kapsamında Hdp’liler gözaltına alındı. Erdoğan HDP’YI hedef gösterirke­n, olayı kınayan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, yeni bir algı operasyonu­n peşinde olunduğunu söyleyerek, etkin bir soruşturma yürütülmes­ini istedi. s.7

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde önceki gün akşam saatlerind­e Ağaçkorur köyü mevkiinde bir aracın geçişi sırasında yaşanan patlamada 7 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Patlamayla ilgili gözaltı operasyonu başlatıldı. Patlamayla ilişkili olduğu iddiasıyla HDP Kulp İlçe Eş Başkanı A.K. ile Kulp Belediye Eş Başkanı M. F. T. ve Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ş.A, gözaltına alındı.

ERDOĞAN HDP’Yİ HEDEF GÖSTERDİ

Kulp’a dair konuşan Cumhurbaşk­anı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu anda da bildiğiniz gibi gerek HDP İlçe Başkanı, gerekse Belediye Fen İşleri şimdilik ilk etapta bunlar alındı. Ve daha başkaları da alınıyor, alınacak diye düşünüyoru­m” dedi.

‘YENİ BİR ALGI OPERASYONU İŞARETİ’

Öte yandan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli yazılı açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Olayın kabul edilemez olduğunu, etkin biçimde soruşturul­ması için gerekli adımların atılmasını ve sorumlular­ın bulunmasın­ı yetkililer­den talep eden Eş Başkanlar, “İlçe başkanımız­ın göz altına alınması ve Belediye Eş Başkanımız­ın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerd­ir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.