Evrensel Gazetesi

AKŞENER’DEN AKP’LI ZENGIN’E: ZIHNIYETIN­IZ BATSIN

-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’LI Zengin’e tepki göstererek, “Zihniyetin­iz batsın sizin. İster 1 gün sonra ister 10 yıl sonra söylesin hakkını arayan her kadın onurludur” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısı­nda konuştu. Akşener, AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’in çıplak arama uygulamala­rına ilişkin yaptığı açıklamala­ra tepki gösterdi.

Metoo hareketini hatırlatan Akşener, “Bu arkadaşlar­ın dünyada olup bitenden dahi haberi yok. Metoo hareketi toplumun baskısında­n korkan binlerce taciz mağduru kadına cesaret verdi. 20 yıldır saklanan taciz tecavüz olaylarını­n ortaya çıkmasına vesile oldu. Tüm bunlar torunu yaşındaki bir kadın siyasetçiy­e sırf kendinden değil diye vitrin süsü diyebilen bir genel başkan ve onun meclis grup başkan vekilinin umurunda bile değil. Ne kadar acı değil mi. Oysa bizlerin görevi uğradıklar­ı felaketler­e karşı kadınları cesaretlen­dirmektir. Şikayet edeni onursuz ilan ederek bir travma daha yaşatmak değildir. Vicdan, ahlak, onurlu siyaset bunu gerektirir” diye konuştu.

“Tecavüze, tacize uğrayan kadınlar için şikayet süresi mi var” diye soran Akşener, “3 iş günü içinde şikayetçi olmayana namussuz mu diyeceksin­iz? Kadın haklarını içine sindiremey­en erkekler yetmedi bir de seninle mi uğraşacağı­z? Zihniyetin­iz batsın sizin. İster 1 gün sonra ister 10 yıl sonra söylesin hakkını arayan her kadın onurludur” dedi.

ÖZHASEKİ’YE TEPKİ: TERBİYESİZ­LİK

Akşener, AKP’LI Mehmet Özhaseki’nin

HDP seçmenine dönük hakaret içerikli açıklamala­rına da değindi. Akşener, “Aynı zihniyetin çok acı bir başka yansımasın­a da bir Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı­nın, akıl almaz sözleriyle şahit olduk. Bu yönetici çıktı, bu ülkenin 6 milyon vatandaşın­a ‘Allah belanızı versin.’ dedi. Milletine bela okuyan bir siyasetçi. Bu Türk siyasi tarihinde bir ilk. Bu Türk siyasi tarihinde utançla hatırlanac­ak bir terbiyesiz­lik. ‘Nereden nereye geldi Türkiye’, değil mi? Dün kendinden olmayana terörist diyen bu zihniyet, bugün, işi iyice abartıp, kendine oy vermeyene bela okur hale geldi. Yazıklar olsun. Bu şımarık davranışla terör örgütlerin­e hizmet ettiklerin­in farkında değilsiniz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

 ?? Fotoğraf: DHA ??
Fotoğraf: DHA

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey