MOBİL APLİKASYONUMUZLA GENÇLERİN BİR TIK ÖTESİNDEYİZ
“MCDONALDS GAMER KONUSUNDA dünyada çok aktif. Sosyal medyadaki sıra dışı etkileşimleriyle dikkat çeken dünyanın en büyük markalarından biri. Gamer alanına McDonalds olarak Türkiye'de biz de yatırım yaptık. Yemeksepeti ve Coca Cola ile işbirliklerimiz oldu. Coca Cola ile gamer şişelerini dağıttık. 2018 yılında biraz da krizin etkisiyle daha ekonomik menüler ve paketler konusuna yöneldik. Gelecek dönemde content/ içerik tarafına biz de eğilmek istiyoruz. Gençlere daha yakın olmak istiyoruz. McDonalds'ın zaten dünyadaki konumlanması, 'Delicious feel good moments' üzerine. Oyuncunun mutlu olduğu anlarda yanında olmak. Gençler gün içinde yerlerinden kalkmadan oyun oynuyorlar. Onların bu anlarında bir tık ötelerinde olmak önemli. Ekiplerimiz de çok genç ekipler. Müzik, spor her alanda varız. Gamer dünyası bizim için çok önemli. Yine dijitalleşmenin bir ayağı olarak tüm dünyada kullanılan mobil aplikasyonu Türkiye’de lanse ettik. Tüketiciler bu aplikasyonu indirdiği zaman restoranda birçok fırsattan yararlanabiliyor. Türkiye’de “gamer” hedef kitlesine özel olarak tasarlanan ilk menü olan McDonald’s Gamer Menü’yü hedef kitleye tanıttık. McDonald’s Gamer Menü’yü oyuncuların mola verdikleri kısa zaman aralıklarında keyifle yiyip doyabilecekleri bir menü olarak konumlandırdık. Şu ana kadar aplikasyonumuz 4 milyon kez indirildi. Buradaki iş fırsatları fazla ve önemli. Gelecek dönemde bu alanda daha etkin olmayı hedefliyoruz.
Sizce espor dünyasında gördüğünüz eksiklikler neler? Hangi konulara odaklanmak gerek? Kendi adınıza bu platformda stratejileriniz neler olacak?
Bu konuda her gün bir yeni sponsorluk teklifi, mailer geliyor. Influcer'lar, markalar sürekli bir talep var.
Her markanın bir gamer menüsü var. Bu konuda McDonalds nasıl farklılaşabilir biz buna bakıyoruz. Konuyla alakası olmayan markalar da bu platforma geliyor. Duygusal bağ nasıl kurabiliriz buna bakıyoruz. Bir kirlilik var. Genel bir düzenleme şart. Konumlanmak markalar açısından daha da zor olacak ilerde.
Buna çok dikkat etmek gerek.”