CONRAD ISTANBUL BOSPHORUS 30 YAŞINDA!
İkonik tasarımı ve panoramik boğaz manzarası ile Conrad Istanbul Bosphorus; misafirperverliği ile ilham veren hikayesinin 30.yıl dönümünü kutluyor!
AVRUPA’DA BULUNAN dört Conrad otelinden biri ve Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Conrad Istanbul Bosphorus, 1992 yılında hizmet vermeye başladı. Beşiktaş’ta yer alan otel, özgün mimarisinden doğan 270 derecelik Boğaz manzarası ile şehrin âdeta simgesi hâline gelen yapılarından biri oldu. Kurucusu Conrad Hilton’un misyon edindiği misafirperverlik ilkesi, Conrad Istanbul Bosphorus’un en önem verdiği değerlerin başında yer alıyor. Otel, benzersiz bir konaklama deneyimi için 76 süit ile hizmet verirken misafirlerin her türlü ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanan toplamda 553 misafir odasıyla da lüksü ve kaliteyi her zaman ön planda tutuyor.
BOĞAZ MANZARASI EŞLIĞINDE ÖZGÜN LEZZETLER
Tarihi yarımada ve boğaz manzarasına sahip Manzara Restaurant, Executive Şef Ziya Çıkrıkçı ve deneyimli ekibi tarafından hazırlanan Dünya mutfağının seçkin lezzetlerini sunarken, otelin 14.katında yer alan panoramik İstanbul Boğazı manzarasıyla Summit Bar&Terrace, Sushi Şefi Erdal Özdemir’in imzasını taşıyan benzersiz menüsü ile Uzak Doğu Mutfağı tutkunlarını ağırlıyor.
Konsept menülerinin dışında misafirlerine aperatif, paylaşımlı, atıştırmalık menülerini ve imza kokteyllerini de haftanın belirli günlerinde gerçekleşen canlı müzik eşliğinde servis etmeye devam ediyor.
ÖZEL SANAT KOLEKSIYONUYLA İLHAM VEREN DENEYIMLER
30 yıl boyunca misafirlerine konaklamanın yanı sıra kaldıkları destinasyonu en iyi şekilde keşfetmelerini sağlayarak unutamayacakları bir etki bırakan Conrad
Istanbul Bosphorus, sanat koleksiyonuyla da özel hissettiriyor. Mülk sahiplerinin vizyonuyla,
Türk sanat tarihinde çok değerli bir yere sahip, özenle seçilen Avni Lifij eserlerini ve Halil Paşa’nın en değerli eserini, her dönem güncel kalabilen mimarisinin içinde sergiliyor.
Bunların dışında Conrad Istanbul Bosphorus, otuz yıldır ulusal ve uluslararası kategorilerde turizmin en prestijli ödüllerinin sahibi oldu. Son üç senedir ‘Türkiye’nin Önde Gelen Konferans Oteli’, ‘Türkiye’nin Önde Gelen İş Oteli’ ve ‘Avrupa’nın Önde Gelen Şehir Oteli’ olarak seçildi. Ayrıca,
2020 yılı Seven Stars Lüks Konaklama ve Yaşam Tarzı Ödülleri’nde Otel & Resort kategorisinde aldıkları ‘Mükemmellik Mührü’ gibi birçok önemli ödüle de sahip. Marka ayrıca 2030 yılına kadar karbon ayak izini yarı yarıya azaltmayı ve sosyal sorumluluk alanındaki gönüllülük aktivitelerini iki katına çıkarmayı hedefliyor.