KIBAR GÖNÜLLÜLERI’NIN ODAĞINDA GELECEĞIN TEMINATI ÇOCUKLAR VAR
Türkiye’nin öncü sanayi gruplarından Kibar Holding’in 4 yıl önce hayata geçirerek Türkiye’nin en kapsamlı kurum içi gönüllülük projelerinden birine imza attığı Kibar Gönüllüleri, çalışmalarıyla sosyal etki yaratmaya devam ediyor. Kibar Gönüllüleri’nin Holding için büyük önem taşıdığını belirten Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, “Kibar Gönüllüleri bugüne dek 100’e yakın etkinliğe imza atarak çocuklarımızın eğitimine destek oldu. Kocaeli, İstanbul, Balıkesir ve İskenderun’da gönüllülerimizle birlikte okullarımızın yenilikçi projelerle güçlenmesi için sorumluluk alıyoruz. Çocuklar yarınlarımızın güvencesi. Onlar için çalışmaya devam edeceğiz” diyor.
TÜRKIYE’NIN öncü sanayi kuruluşlarından Kibar Holding, kuruluşundan bu yana geçen tam 50 yıllık tarihi boyunca toplumun hizmetine önemli yapılar kazandırdı. Ülkenin sanayi ve ekonomi alanlarında gelişimine eşlik ederken, toplumsal sorumluluk çalışmalarını da kurumsallaştıran Grup, 4 yıl önce hayata geçirdiği kurum içi gönüllülük projesi Kibar Gönüllüleri çatısı altında da çalışanlarıyla birlikte eğitim ve çocukları kapsayan projeler geliştiriyor.
Çalışmalarının odak alanını eğitim ve çocuk olarak belirleyen Kibar Gönüllüleri’nin her geçen yıl hedef büyüttüğünü aktaran Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, “Sosyal sorumluluk Grubumuz için bir kurum kültürü. Sahip olduğumuz bilinç ve farkındalıkla 2018’in Aralık ayında hayata geçirdiğimiz Kibar Gönüllüleri projesi, Grubumuzun bilhassa eğitim ve çocuk alanlarındaki sosyal sorumluluk projelerini sürdürülebilir kılmayı amaçlıyor. Grup genelinde görev yapan yaklaşık 500 Kibar Gönüllüsü pandemi dönemi de dahil olmak üzere projeler üretmeye devam etti” açıklamasında bulundu.
HEDEFLEDIĞIMIZ BÖLGELERDE PROJELER ÜRETIYORUZ
Kibar Gönüllüleri “İlk 4 yılda 4 Okula destek” hedefini pandemiye rağmen hayata geçirdi.
CEO Kayabaşı, “Arkadaşlarımızla birlikte projeyi titizlikle planladık. 4 yıl içerisinde 4 farklı bölgede gönüllülerimizle birlikte sahipleneceğimiz okullar için araştırmalara başladık. Tespit ettiğimiz dezavantajlı bölgelerdeki İlgili Kaymakamlıklarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizle imzaladığımız protokoller çerçevesinde kamu-özel sektör iş birliğine örnek olabilecek uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönüllülerimizle birlikte çocuklarımızın geleceği adına değerli çalışmalara imza atacağız. Yenilikçi projeler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Kibar Gönüllüleri son olarak Tuzla’daki Mimar Sinan İlkokulu’nun bahçesine Ali Turan atölye sınıfını ve İskenderun’daki Kılıç Ali Paşa İlkokulu’na okul öncesi sınıfını kurdu. Projenin başlangıcından bitimine her aşamada görev alan gönüllüler özellikle son yıllarda önemi daha net anlaşılan okul öncesi eğitim alanına da dikkat çekti.
STK’LARLA IŞ BIRLIKLERI DEVAM EDIYOR
Kibar Gönüllüleri STK’larla iş birliği yaparak sağlayacağı faydayı daha fazla kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Unicef, Koruncuk Vakfı, Darüşşafaka, Tohum Otizm, TEV, AÇEV, TOÇEV, TİDER, Gülmek İyileştirir, HACİKO ve KAÇUV’la projeler üreterek iş birliği içerisinde çalışmalar yürütülüyor. Gönüllüler son olarak İstanbul Maratonu’nda UNICEF ve Koruncuk Vakfı yararına koştu. Ayrıca gönüllülerin attığı tüm adımlar devamlı olarak HelpSteps aracılığıyla bağışa dönüşüyor.