‘PINARONLINE, TÜKETICILERIN IÇ GÖRÜLERINE DOĞRUDAN ULAŞMAMIZI SAĞLIYOR’
PINARONLINE Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Direktörü
Bilge Kalpaklıoğlu Eyilik, “PınarOnline, yeni bir oluşum olmasına rağmen tüketicilerimizle daha yakın bağ kurmamızı sağladı” diyor.
“Pınar, kurulduğu günden bu yana daima tüketicilerin beklentilerine yanıt veren, onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışan bir marka oldu. Pandemiden önce tüketicilerimizle arada herhangi bir aracı olmadan konuşabileceğimiz bir platform kurma hayalimiz vardı. 2021 yılı içerisinde Pınar’ın yenilikçi vizyonunu yansıtan e-ticaret platformumuz PınarOnline’ı hayata geçirdik. PınarOnline, direkt olarak tüketiciye ulaşan bir e-ticaret platformu. İleri teknolojiye sahip yazılım, takip ve bilgilendirme sistemimiz sayesinde tüketicilere doğru yerde ve doğru zamanda ulaşıp taleplerine yanıt verebiliyoruz. PınarOnline’da Pınar’ın et, süt, su ve içecek ürün grupları, sadece bize özel olarak üretilen ürünler ve tamamlayıcı çok çeşitli markaların da bulunduğu 500’den fazla ürünü tüketicilerle buluşturuyoruz. Aynı zamanda yalnızca platforma özel olan taze et çeşitleri “Pınar Kasap”, tüketicilerimizin hayatına pratiklik kazandırmak üzere kategorize edilen “Pınar Box”lar ile tüketicilerimize hızlı bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. “Pınar Chef” ile de birbirinden lezzetli tarifler ve mutfakla ilgili çeşitli püf noktalarını tüketicilerimizin beğenisine sunarken, Pınar Select ile zeytinyağından ekmeğe, kahveden bala kadar farklı ürün gruplarıyla ürün gamımızı genişletiyoruz.”
‘ONLINE SATIŞ KANALLARINDA VARLIK GÖSTERMEK GEREK’
Gelecek dönem, PınarOnline’ın yanında diğer pazaryerlerinde de yer alarak, tüketicilerimizin taleplerine proaktif şekilde cevap vermeye devam edeceğiz. Ciddi bir vegan porföyümüz var. Aslında markette yapamadığımız şeyi online da yapıyoruz. Tüketici taleplerine inovatif bir bakış açısıyla yaklaşarak tüketicilerimizin hayatına pratiklik kazandırıyoruz. ArGe merkezlerimizle süt ve et konusunda yeni inovasyonları herkesin beğenisine sunuyoruz. Çevreci bir markayız, sürdürülebilirlikten asla ödün vermiyoruz ve yatırımlarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Günümüzde lojistik faaliyetlerde karbon salınımı konusunun yaşanabilir bir çevre için ne derece önemli olduğu bilinciyle araç filomuza +4, -18 derece arasında ürünlerin soğuk zincirini bozmayan elektrikli araçlar eklemeye başladık. Bu sayede hem soğuk zinciri bozmadan elektrikli mini kamyonetlerle teslimat yapabileceğiz hem de sürdürülebilir çevre hedefine katkıda bulunacağız. Tedarik sürecinde zincirin diğer halkalarını da değerlendirirken karbon sıfır hedefimiz doğrultusunda adımlar atmaya devam edeceğiz.”