ÖZGE BORAK – PELİN AKİL

NADİR HASTALIKLARA DİKKAT ÇEKTİLER

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Sanat dünyasının ünlü isimleri, 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü’nde kamuoyunda farkındalık yaratmak için kamera karşısına geçti. Mukopolisakkaridoz (MPS) ve Benzeri Lizozomal Depo Hastalıkları Derneği’nin öncülüğünde Shire’ın katkılarıyla, Türkiye’de nadir hastalıkları olan kişilerin zorlu yolculuğuna dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için düzenlenen ‘Farkım Nadir Olmak, Elini Uzat Farkındalık Yarat’ kampanyası 28 Şubat günü tüm dünyada gerçekleştiriliyor.

Türkiye’deki kampanyaya destek veren çok sayıda isim arasında oyuncu Özge Borak ve Pelin Akil de vardı. Türkiye’de ilk kez yürütülen ‘Farkım Nadir Olmak, Elini Uzat Farkındalık Yarat’ kampanyası kapsamında ünlü fotoğrafçı Aytekin Yalçın; oyuncu, müzisyen ve gazetecilerle özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

Kampanyaya destek veren ünlü isimler kot pantolon giyerek dünya çapında nadir hasta- lıklara dikkat çekmek için gerçekleştirilen ‘Jeans for Genes’ hareketine katıldı. Ünlü isimler nadir hastalıklarla ilgili hassasiyetlerini ortaya koymak için en sevdikleri jean’lerini giyip, kampanya logosunun renkleriyle ellerini ve yüzlerini boyayarak poz verdiler.

Özge Borak

Pelin Akil

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.