GÜZELLİK

Hello! (Turkey) - - Bu Hafta -

Sadece Instagram hesabına bakmak bile onun hakkında çok şey anlatıyor. Eğer Kim Kardashian’la bir akşam yemeğinde değilse, Jennifer Lopez’i kırmızı halıya hazırlıyor olabilir ya da Katy Perry ve Rita Ora ile bir kapak çekiminde veya Ariana Grande ile kulistedir... Herhangi bir ünlü müşterisiyle fotoğraf paylaşmadıysa onu palmiye ağaçlarının altında güneşlenirken veya Pomeryan yavrularıyla oynarken de bulabilirsiniz.

34 yaşındaki Leicester’lı Chris, “İngiliz aksanımı seviyorum. Los Angeles’a geldiğimde 30’dum. Bu yüzden kariyerim Londra’da başladı” diyor. Ve bize henüz altı yaşındayken saç konusunda meraklı olduğunu anlatmaya başlıyor: “İlk kesimimi kız kardeşime yapmıştım, asi- metrik bir bob kesimdi. 13 yaşımdayken de cumartesi günleri bir salonda çalışabilmek için yaşımı büyük söylemiştim. Her zaman müşterimle salonda kalan sonuncu kişi olurdum; onların kendilerini kusursuz hissetmelerini isterdim.”

İlk olarak BBC’nin 2009’daki ‘Yılın Genç Saç Tasarımcısı’ ödülünü kazanarak adını duyuran Chris, böylelikle Londra’ya taşınarak moda haf-

Jennifer Lopez’den Kim Kardashian’a Los Angeles’ın en ünlü yüzleri, saçlarını Chris Appleton’a emanet ediyor. Global bir trendsetter olan İngiliz saç tasarımcısıyla bir araya gelerek, Leicester’daki salondan Hollywood’a uzanan hikayesini dinledik.

talarının kulislerinde, Sam McKnight gibi isimlerin yanında çalışmaya başlamış. “O tip ortamlarda salon kuaförlerini küçümserler, o yüzden sıfırdan başlamak zorunda kalırsın. Chanel defilesinde sadece kullanılacak firketeleri saç tasarımcısına vermek için sabahın 4’ünde kalkardım. Ama her fırsatı değerlendirmelisiniz, bu süreçlerden geçtiğim için minnettarım.”

İlk ünlü müşterilerinden biri olan Rita Ora ile bir kapak çekimi esnasında tanışan ve kısa sürede saç tasarımcısı olmayı başaran Chris, “O kadar sık saçlarını değiştirirdik ki o dönem herkes peruk taktığını düşünürdü” diyor. İşte Chris tam da bu sebeple daha da tanınır oldu. O, artık trendleri belirleyen bir isimdi. En belirgin değişimi, esmer Kim Kardashian’ı sarışına dönüştürerek yaptı. Birçok kez ‘Keeping Up With The Kardashians’a makyaj artisti Mario Dedivanovic ve saç stilisti Jen Atkin ile konuk olan Chris, şimdilerde ‘Color Wow’ ürünlerinin kreatif direktörü ve televizyon programı ‘American Beauty Star’ jürisi olarak da izleyicinin karşısına çıkıyor. Biz de bu çok yetenekli saç tasarımcısıyla bir araya gelerek, kırmızı halı saçına sahip olmanın sırlarını öğrendik.

HELLO!: Öncelikle saç bakım çantanızda neler var?

Chris Appleton: Saç bakım çantalarım iki büyük valizden oluşuyor ve her zaman yanımdalar. Uber şoförleri her seferinde havalimanına gittiğimi sanıyorlar ama ben “Hayır, işe gidiyorum” diyorum. Her biri 36 kg civarında; yanımda genellikle ayrı boylarda 14 maşa bulundururum. Mutlaka ‘Wet Brush’ olur; ıslak ya da işlem görmüş boyalı saçı kırmadan açmak için çok önemli. Ve bir de herkesin edinmesi gerektiğini düşündüğüm, kusursuz at kuyruğu yapmak için de kullandığım ‘Mason Pearson’ saç fırçası. ‘Color Wow’ şekillendirici ürünler de son derece pratik ve saça dost. Ayrıca çantamda tokalardan kurdelelere kadar aklınıza gelebilecek her türlü saç aksesuarı bulunuyor. Müşterimle oturup “Bugün ne yapıyoruz?” dediğimde, gelebilecek her türlü çılgın cevaba karşı hazırlıklı olmalıyım.

HELLO!: Müşterileriniz saç bakımı konusunda sizi dinler mi?

C. Appleton: Kim, saçına bakma konusunda çok iyi. Biliyorsunuz saçını buz tonun- da bir platin sarıya çevirdim ve çok güzel oldu; ona taze bir görünüm verdi. Bu değişimin her aşamasında beni dinledi. Her zaman saçını çok iyi nemlendirdi, bakımlarını yaptı, söylediğim tarak ve fırçalar ile ‘Olaplex’ kullandı. Ben ciddi bir ‘Olaplex’ hayranıyım. Birlikte çalıştığım modellere dahi çekim öncesinde kullandırıyorum; çünkü sonuç inanılmaz oluyor. Saç kabarmıyor, kırıklar havalanmıyor, parlak bir bitiş kazandırırken saça hacim ve elastikiyet katıyor. Sülfat ve silikon içermeyen ‘Color Wow Color Security’ şampuan ve krem, ‘Viviscal’ vitamin de çok iyi. Ama en az ürünler kadar iyi bir diyet, düzenli uyku ve az stres de saç güzelliğini etkiliyor.

HELLO!: Koyu saçtan sarıya dönmenin yolu nedir?

C. Appleton: Bununla ilgili o kadar çok tweet alıyorum ki. Evet, bu başarılabilir bir şey ama maliyetle ilgili gerçekçi olmak lazım. Bir de çok bakım gerektiriyor. Eğer yıka ve çık tarzı bir kadınsanız, bu tarz sarılar size göre değil. Ayrıca bronzlaştırıcı spreyleri de unutmanız gerekiyor; çünkü saç diplerinde iz yapıyor. Bir de gittiğiniz salonu iyice tanımanız, sevmeniz gerekiyor; çünkü orda eskisinden daha da fazla zaman geçireceksiniz. Sarışın olmak gerçekten de farklı bir durum ve bence herkes bunu hayatında bir kez de olsa yaşamalı.

HELLO!: Bazı ikonik görünümlerde imzanız var. Gurur duyduğunuz biri var mı?

C. Appleton: Kim’in uzun, ortadan ayrık, o dümdüz, pırıl pırıl ‘Cher’ saçını seviyorum. Çok güçlü bir görünüm. İlk kez saçını Paris’te o şekilde taramıştık. Ardından yaşadığı o üzücü olay sonrası kendini her şeyden biraz uzaklaştırmıştı. Bir çekimle tekrar döndüğünde saçları yine aynı şekilde yaptık ve fotoğraflar tıpkı hayal ettiğimiz gibiydi. Jennifer’ın MET Gala’daki yarım at kuyruğunu da çok sevmiştim. Sanırım at kuyruğundan hiçbir zaman sıkılmayacağım. Zaten J-Lo’nun da imza görünümü bu.

“Kim önce randevu alırsa onunla gidiyorum. Bazen ‘Sana yarın ihtiyacım var’ diyen de oluyor, haftalar öncesinden ayarlayan da. Ama benim için en zoru MET Gala oluyor.”

RÖPORTAJ: CHARLOTTE JOLLY DERLEYEN: GÖKÇE ATEŞ gates@doganburda.com

Jennifer Lopez’in kameralar karşısındaki

her görünümünde imzası olan Chris’in favorisi, MET Gala’da yaptığı bu at kuyruğu. Ünlü müşterileriyle yakın arkadaş olup olmadığını sorduğumuz Chris, “Mesajlaşıyor ve FaceTime yapıyor muyuz? Evet. Akşam

yemeğe çıkıyor muyuz? Evet. Yakın

arkadaşlarız ama profesyonel hayattaki güveni sarsmadan. Onların dünyasında bizler destek vermek için varız sonuçta”

diyor.

Kim Kardashian’ın ikonik görünümlerini yaratan ünlü saç stilisti, uzun siyah ‘Cher’ saçlarını çok beğendiğini söylüyor. Chris, “Platin sarıya çevirdiğimiz saçlarıyla da çok taze bir görünüme kavuştu. Saçlarına çok iyi bakıyor, o yüzden bu dönüşüm sürecini iyi tamamladı” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.