HARUN ANTAKYALI’nın,

Harun Antakyalı’nın, Summart Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleşen ‘100 x 100 % 100 Harun Antakyalı’ sergi projesinde sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri bir araya geldi.

Hello! (Turkey) - - Contents -

Summart Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleşen ‘100 x 100 % 100 Harun Antakyalı’ sergi projesinde sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri bir araya geldi.

İşlerinde kentten ve kent insanının günlük koşuşturmalarından beslenen Harun Antakyalı’nın sokakların izini sürdüğü, kurduğu etkileşimleri ve tanık olduğu durumları tuval yüzeyine yansıttığı çalışmalarının yer aldığı ‘100 x 100 %100 Harun Antakyalı’ sergisinin açılışına çok sayıda tanınmış isim katıldı. 100 x 100 cm ebatlarında numaralı 100 eserden oluşan sergi, ressamın üretim sürecinin her birinden izler taşıması bakımından sanatçının bir tür retrospektifi ola- rak okunabilir. İlk defa denenen numaralı koleksiyon fikrinden yola çıkan sanatçı, her bir tuvalin arkasında projenin logosuna, numarasına ve ıslak imzasına yer veriyor.

Projenin bir diğer önemli özelliği ise 100 eserin tamamı alıcılarına ulaştığında süreç tamamlanacak ve koleksiyoner kataloğu olarak arşivsel bir anlam kazanacak. Harun Antakyalı’nın bu sergisi 30 Mart’a kadar Summart Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

n Harun - Ece - Gül - Ant Antakyalı

n Meltem Cumbul

n Zeynep Bora

n İdil Lüleci

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.