İyi-kötü arkadaşlar

Hey Girl - - CONTENTS - Yazı İrem Naz Güvel

Başarı

İyi arkadaşlar: Bir başarı elde ettiğinde senin yanında olup hep desteklerler. Bu mutluluğu birlikte kutlamak için hemen kolları sıvarlar. Başarınla gurur duyarlar ve daha iyisini yapman için seni teşvik ederler. Kötü arkadaşlar: Seni kıskanırlar. Yanındaymış gibi görünerek, içten içe senin bir başarı elde etmene bozulup tebrik etmekte bile zorlanırlar. İlginin kendi üstlerinde olmasını isterler. Sen göz önünde olduğunda, konuyu değiştirip kendilerinden bahsetmekte üstlerine yoktur.

Görüşme

İyi arkadaşlar: Her zaman görüşmeseniz bile biliyorsunuz ki birbirinizi düşünüyor ve değer veriyorsunuz. Buluşmadığınız zamanlar üzülsen de birbirinizi arar ve yokluğunuzu gidermeye çalışırsınız. Kötü arkadaşlar: Seni her zaman aramazlar. Sadece sana işi düştüklerinde arıyorlarsa, bu arkadaşlığı gözden geçirmende fayda var.

KaBul etme

İyi arkadaşlar: Seni ne olursa olsun olduğun gibi kabul ederler. Arkadaşsınız çünkü senin davranışların onların hoşuna gider. Zaten olduğun kişiliği sevdikleri için seninle birlikte vakit geçirmek isterler. En güzel arkadaşlık yanında rol yapmadığındır. Kötü arkadaşlar: Senin görünüşünü ve davranışlarını beğenmedikleri gibi seni kontrol edip değiştirmeye çalışırlar. Hatta bunun için seni sürekli eleştirip üzebilirler. Diğer arkadaşlarıyla seni tanıştırmaktan da hoşlanmazlar. Çünkü senin farklı olduğunu bilirler.

Sır SaKlama

İyi arkadaşlar: Arkadaşlar, yeri geldiğinde ailemizin yerine koyduğumuz ve tüm sırlarımızı anlattığımız kişiler. Onlarla kimseyle konuşamadıklarımızı paylaştıkça aramızdaki bağlar kuvvetlenir. O yüzden onlara güvenip her türlü sırrımızı rahatça anlatmak ve karşı tarafa güvenmek isteriz. Her şekilde sana değer veren arkadaşların sırlarını kimseyle paylaşmazlar. Kötü arkadaşlar: Kimsenin bilmesini istemediğin sırlarını arkadaşınla paylaştığında sonra ne olacak diye düşünmek istemezsin. Sen içini döküp rahatladığını düşünürken, arkadaşın anlattıklarını kime yetiştireceğinin hesabını yapıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. İşin kötü tarafı, senin anlattıklarını başkalarıyla paylaşınca bunun kötü olmadığını düşünürler.

DeSteK

İyi arkadaşlar: Seni çok iyi tanırlar ve ne zaman üzgün olsan hemen anlayıp yanında olmaya çalışırlar. Senden uzakta bile olsalar bir şekilde sana destek olduklarını hissettirirler ve bu senin kötü günleri atlatmanda büyük bir rol oynarlar. Kötü arkadaşlar: Derdini paylaşmak için onu aradığında buna vakti olmadığını, başka bir zaman konuşabileceğinizi söyleyip seni yalnız bırakırlar. Bu davranış sana yalnız olduğunu hissettirip daha çok üzülmene neden olabilir.

Arkadaşlar bizim her şeyimiz şeyimiz. Ancak bazıları arkadaş görünümlü düşman olabiliyor:) Peki ikisini nasıl ayırt edeceğiz?

BirliKte zaman Geçirme

İyi arkadaşlar: Ortak bir zaman ve mekan belirleyip birlikte güzel vakit geçirirsiniz. Çünkü birbirinizin fikirlerine değer verirsiniz. Kötü arkadaşlar: Hep dedikleri olsun isterler. Senin önerdiğin planı beğenmezler, kendi istediklerini uygulamak için baskı yaparlar ve sana zorla dediklerini yaptırmaya çalışırlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.