Etik ve İtibar Derneği'nin Değerli Paydaşları,
tik ve İtibar Derneği'nin düzenli ürettiği değerli çıktılarından olan dergimiz INmagazine’in 32. sayısını sizlerle buluşturmanın mutluluğu yaşıyoruz. Bu özel sayımızın büyük kısmını geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz Zirvemize ayırdık.
Etik ve İtibar Derneği olarak, 10. Uluslararası Etik Zirvesi’ni 4 Ekim 2023 Çarşamba günü Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de ''Etiğin Renkleri'' temasında, üyelerimizin ve paydaşlarımızın yüksek katılımı ile gerçekleştirdik. Tüm zirve katılımcılarımıza, değerli paylaşımlarıyla bizlere ilham olan tüm konuşmacılarımıza, zirvemizin gerçekleştirilmesinde büyük katkıları olan sponsorlarımıza, iş ortaklarımıza ve TEİD sekretarya ekibimize teşekkürü kendime bir borç biliyorum.
10. Uluslararası Etik Zirvesi’nde etik, uyum ve itibar yönetimi konularına ilgi duyan gerek Türkiye’den gerekse dünyadan profesyoneller bir araya gelerek, günümüze ve geleceğe ışık tuttu. İş dünyası, akademi ve hukuk çevrelerince yakından takip edilen zirve, yurtiçi ve yurtdışından da çok önemli isimleri ağırladı. Kurucu üyelerimize, bugüne dek derneğimizin değerli maddi manevi destekleriyle yanında olan proje sahibi kurumlara, derneğimizin vizyon ve misyonu doğrultusunda iş birliği yaparak etik farkındalığın ve kültürün Türkiye’de operasyonu olan tüm kurumlarda yerleştirilmesi yolculuğumuzda iş birliği yaptığımız kurumlara teşekkür ve takdirlerimizi sunduğumuz törenle son bulan zirvemiz ile ilgili ayrıntılı bilgiyi dergimizin sayfalarında detaylarıyla bulabilirsiniz.
Dolu dolu geçen bu son dönemde, çalışmalarımızın etkilerinin yansımasını gördüğümüz ve bizlere güç veren bir gelişme daha oldu. TÜHİD Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından geçtiğimiz ay düzenlenen "Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri"nde, geçen yıl ilk kez takdim edilen “SEDEFED Özel Ödülü”ne bu derneğimiz layık görüldü. İletişim sektöründe 51. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 21.’si gerçekleştirilen “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri” töreni 18 Ekim 2023 Çarşamba akşamı Zorlu PSM – Sky Lounge’da gerçekleştirildi. Böyle iki güzide kurumun takdiri ile ödüle layık görülmek tüm çalışmalarımız için bizim için bir kez daha can suyu oldu.
İki diğer önemli gelişme de TEİD Akademi ”Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi” Eğitim Programının 14.döneminin Ekim ayında, “TEID Academy Next Gen” Eğitim Programının 2.döneminin ise Kasım ayında başlamaları oldu. TEİD Akademi mezunlar ve eğitmenler ağımız yeni dönem katılımcılarının önümüzdeki aylarda mezun olmaları ile 450 kişiyi aşacak. 2016 yılında başladığımız Akademi yolculuğunun bu aşamaya gelmesinden kıvanç duyuyoruz. “Geleceğin Etik Liderleri” projemiz kapsamında hayata geçirdiğimiz “TEID Academy Next Gen” ise bu yeni döneminin sonunda 80 ışıl ışıl parlayan mezuna ulaşacak.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutluyoruz. O’nun etik düşünme, etik karar alma ve etik eylem mirasının gelecek nesillere aktarılması, günümüzde ise bizlere kılavuz olmasına katkı sağlamaya faaliyetlerimizle de devam ediyoruz.
Geçtiğimiz dönem ve gelecek günlerdeki faaliyetlerimizi dergimizin sayfalarında bulabileceğiniz gibi, aylık bültenlerimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Tüm çalışmalarımıza katkı ve desteklerinizin yanı sıra, öneri ve isteklerinizi bizlere iletmenizden büyük memnuniyet duyacağız.
Dergimizin 32. sayısını, sizlerin beğeni ve değerlendirmesine sunuyoruz.