Apple Watch Series 4 Dedikoduları

Bu yıl çıkması beklenen yeni akıllı saat modellerine ilişkin bilgiler dolaşmaya başladı. Yeni modellere ilişkin beklentileri derledik.

iPad Magazine - - Dosya -

Yine yılın bu zamanı Apple söylentilerinin internetin her köşesini doldurmaya başladığı zaman. Bir sonraki iPhone, iPad Pro ve hatta MacBook ile ilgili birçok spekülasyon olsa da, saatler için söylentiler oldukça seyrek geliyor. Çıkacak olan Apple Watch Series 4 hakkında söylentiler duymaya başlasak da, bu yıl akıllı saat için çok büyük bir yıl olabilir. İşte çıkacak olan Apple Watch Series 4 hakkında bildiğimiz her şey.

Tasarım

Apple Watch’ın genel tasarımı ikon haline gelirken ve birçok akıllı saat için ilham kaynağı olurken, değişim zamanı da geldi. Bir rapora göre, Apple Watch Series 4’e bir tasarım değişikliği geliyor. Raporda pek fazla özellik sunulmazken, bu yılki Apple Watch’un “daha moda bir tasarıma” sahip olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Apple Watch Series 4’teki ekranın yüzde 15 daha büyük olacağı da öne sürülüyor. Apple’ın Series 4 akıllı saatinde kasayı daha büyük bir hale getirdiğini düşünemesek de, çerçevelerin boyutunu azaltarak daha fazla bir ekran alanı sağlayabilir.

Özellikler

Bu yılki Apple Watch kesinlikle yenilenmiş bir Apple S4 işlemci ile çıkacak. Her işlemci güncellemesinde olduğu gibi, daha iyi bir performans ve daha fazla verimlilik görmeyi bekliyoruz. Apple Watch Series 3, 16 GB’lık bir depolama alanıyla birlikte sunulduğundan, 2018 yenilemesi

için depolamada bir büyüme görmenin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Belleğe gelince, Apple Watch Series 3, 768GB RAM ile birlikte çıkmıştı, bu yüzden Apple’ın Series 4’te 1 GB’a çıkacağını düşünmüyoruz. Apple’ın Watch Series 4’te Bluetooth 5’e yöneldiğini görebiliriz. Ekran açısından, Apple Watch Series’de bazı değişiklikler görme şansımız var. İlk olarak, Apple’ın Apple Watch Series 4’teki ekran boyutunu yüzde 15 oranında artıracağı öngörüldüğünden, ekranın kendisi daha büyük olabilir. Apple’ın bu yılki Apple Watch’lar için daha verimli MicroLED ekranlara geçme olasılığı da var.

İşletim sistemi

Apple Watch Series 4, kesinlikle Watch OS 5 işletim sisteminde çalışacak. Şu anda, Watch OS 5’e ilişkin detaylar az, ancak Haziran ayında WWDC’de bunun hakkında her şeyi öğrenebiliriz. Kesin olmamakla birlikte, İşletim Sisteminin bir sonraki sürümü için beklediğimiz birkaç özellik var. Yeni saat yüzü seçenekleri, OS 5 işletim sisteminde görmeyi beklediğimiz en belirgin eklemedir. Ayrıca, Watch OS’un son birkaç sürümünde kullanıcılara arayüzü özelleştirme olanağı verdiği için, artırılmış özelleştirme seçe- neklerini göreceğimizden eminiz. Daha spekülatif olarak, daha iyi sağlık takibi ile birlikte Watch OS 5’te doğal bir podcast uygulaması olacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca, Watch OS 5’de doğal uyku takibini (özellikle Apple’ın 2017 yılında Beddit’i satın aldığından beri) ve süre takibini görmeyi umuyoruz.

Pil ve şarj

Apple Watch Series 4 önceki modellerden daha büyük bir pille mi gelecek? Bir raporda Apple Watch Series 4’ün önceki modellerden daha büyük bir pile sahip olduğuna inanılıyor. Daha büyük bir pile ek olarak, Apple’ın yongalarını daha enerji verimli hale getirme yollarını sürekli olarak araştırması nedeniyle, bu yılki yenilemede genel olarak daha iyi bir pil ömrü görmemiz de olası. OLED’den MicroLED ekrana geçiş, Apple Watch Series 4 için pil ömrünü önemli ölçüde artırabilir. Şarj konusunda, Apple Watch Series 4 için daha fazla kablosuz şarj seçeneği görmeyi umuyoruz. Apple, Series 3 akıllı saatler için Apple AirPower ile kablosuz bir şarj seçeneği sunduğundan, bu yılki Apple Watch için Qi standardı yoluyla kablosuz şarj sunulacağını düşünmek yanlış olmaz.

Fiyat ve ürünlerin çıkışı

Yeni Apple Watch için fiyatlandırma bilinmemekle birlikte, daha geniş ekran ve geliştirilmiş iç parçalar hesaba katıldığında Apple Watch Series 3’e göre makul bir fiyat artışı bekliyoruz. Ayrıca geçen yıl gördüğümüz gibi bir Wi-Fi modelinin yanı sıra daha pahalı bir LTE sürümünü de bekliyoruz. Apple Watch Series 4’ün ne zaman piyasaya çıkacağını tam olarak tahmin etmek zor olsa da, en iyi tahminimiz Eylül 2018’de çıkacağı yönünde. Son birkaç yıldır Apple, Apple Watch’un yenileneceğini iPhone’la birlikte duyurdu ve bu geleneğin devam etmesini bekliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.