Dinleme Listeleriniz için Podcast Uygulamaları

Son zamanlarda radyo yerine podcast dinlemeyi tercih eder olduk. İşte size bu konuda işinize yarayacak bazı uygulama önerileri.

iPad Magazine - - Uygulamalar -

Radyo, ölmekte olan bir format, en azından geleneksel tarz olarak. Bu günlerde çoğumuz podcast’leri veya diğer akan medyaları dinlemeyi tercih ediyoruz. İsteğe bağlı olarak dinlenebilen binlerce şaşırtıcı podcast var. Tek ihtiyacınız olan şey bir akıllı telefon, bir çift kulaklık ve iyi bir podcast uygulaması. Piyasada pek çok sağlam podcast uygulaması bulunmakta. İşte iOS için kullanılabilen ve App Store’dan indirilebilen en iyi podcast uygulamaları için önerilerimiz.

Overcast Fiyatı: Ücretsiz

Overcast, en çok tercih edilen ürünlerden biri, çünkü çok güçlü özellikler sunarken en az düzeyde bir kullanıcı deneyimi gerektiriyor. Uygulama sadece App Store’da bulunurken, iPhone, iPad ve hatta Apple Watch için harika sürümleri var. Overcast, yeni bölüm uyarısı ve çevrimdışı dinleme gibi beklediğiniz tüm özellikleri sunuyor, ancak gelişmiş özellikler, uygulamanın gerçekten parladığı yerler. Düşük ve yüksek sesleri düzelten bir özellik olan Voice Boost, kötü üretilmiş podcast’ler için bir talih kuşu niteliğinde. Overcast ayrıca podcast’lerinizdeki sesin kesildiği bölümleri kaldıran bir Akıllı Hız özelliğini sunuyor, sabah işe giderken siz bütün bir podcast’i dinlemeye çalışırken hoş bir dokunuş sağlıyor.

Spotify Fiyatı: Ücretsiz

En popüler akan müzik servisi olan spotify’ı podcast uygulaması olarak kullanmak biraz şaşırtıcı. Spotify’in inanılmaz derecede kullanımı kolay ve güzel bir kullanıcı arayüzü var. Windows ve Mac için olan uygulamalarla işyerinde podcast dinlemek kolay. Bununla birlikte, az popüler olan podcast’leri seviyorsanız, Spotify en iyi seçenek olmayabilir. Spotify, platformundaki podcast’leri dikkatli bir şekilde düzenliyor; bu da daha az popüler olanları bulamayabileceğiniz anlamına geliyor.

Pocket Casts Fiyatı: $4

Bir diğer popüler uygulama Pocket Casts, fonksiyonları kadar güzel görünen modern bir arayüzü ile de ayrışıyor. Uygulama hem aydınlık hem de karanlık temaları destekliyor ve sınırsız verilere sahip değilseniz, hoş bir özellik olan indirme tercihlerinizi kontrol etmenize izin veren ayarları sunuyor. Ayrıca bir oynatma podcast’ini oluşturabilir, podcast’ler arasındaki sessizlik sürelerini azaltabilir ve bir dizi başka işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Podcasts Fiyatı: Ücretsiz

Apple’ın podcast uygulaması olan ve hakettiği adıyla ‘Podcasts’ olarak sunulan uygulama şaşırtıcı derecede iyi. Uygulama, gezinmesi kolay minimal bir tasarıma sahip. Otomatik güncellemeler ve güncelleme bildirimlerinin bulunmasının yanı sıra çevrimdışı dinleme için de bir seçenek mevcut. Uygulamada yeni podcast’leri bulmak da çok kolay; farklı podcast’leri farklı ölçütlere göre inceleyebilir ve Apple ekibi tarafından düzenlenmiş seçimleri bulabilirsiniz. Uygulama ilk olarak 2012’de tanıtıldığından beri uzun bir yol kat ederken, bazı kullanıcılar iOS 11’deki en son güncellemelerden pek memnun değiller.

SoundCloud Fiyatı: Ücretsiz

SoundCloud son birkaç yıldır tam bir podcast uygulaması haline geldi ve birçok içerik yaratıcısı şimdi podcast’lerini diğer platformların üstünde doğrudan SoundCloud’a yüklemeyi tercih ediyor. Temel dezavantajı, dinlemek istediğiniz tüm podcast’leri bulmanızın biraz zaman alması, ancak bir kez yaptığınızda, her şey güzel ve sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Uygulama da hoş bir arayüze sahip ve daha sonra dinlemek istediğiniz parçaları “favori” haline getirmenize olanak tanıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.