Airpods işitme cihazı olarak da kullanılacak

iPad Magazine - - Inceleme -

Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda çok sayıda güncellemeyi tanıttı, ancak AirPods merkezli bir özellik sunumun dışında kaldı. Şirketin sektör lideri tam kablosuz kulaklıkları, yeni iOS 12 mobil platformun Apple cihazlarında kullanıma sunulduğunda düşük bütçeli bir işitme cihazı seti gibi hareket etmelerini sağlayan küçük ama ilginç bir yazılım güncellemesi alacak. Live Listen adı verilen yeni özellik, daha önce şirketin ‘Made for iPhone’ işitme cihazı programıyla sertifikalandırılmış işitme cihazları için geliştirilmişti ve mikrofonun bir akıllı telefon üzerinde yönlü mikrofon olarak kullanılmasına izin veriyor. Bir restoran, bar veya parti gibi gürültülü bir ortamda bulunuluyorsa, iPhone’u konuşan kişinin yakınına yerleştirebilir ve AirPods’u işitme cihazı olarak kullanabilirsiniz.

Bu özelliğe iPhone’daki ayarlar menüsünden erişilebilecek ve küçük işitme sorunları yaşayanlar için kullanışlı olabilir - daha ciddi işitme bozukluğu olanların işitme sorunlarına çözüm bulmak için daha güçlü ve medikal çözümlere yöneleceğini düşünüyoruz. İşitme engelli iPhone sahipleri için yeni erişilebilirlik seçeneklerinin eklenmesi memnuniyetle karşılandı ve oldukça özel bir kullanım durumu olsa bile, teknolojiyi iOS 12’ye eklemesinden dolayı şirketi takdir etmek gerekir. Aynı zamanda, AirPods’u diğer rakiplere göre tercih etme konusunda sınırlı bir işitme olanağına sahip olanlara bir neden daha verilmiş oluyor.

iOS’un yeni sürümü şu anda uygulama geliştiricilerin kullanımına sunulmuş durumda, ancak bu sonbaharda ücretsiz bir güncelleme şeklinde herkese açık hale getirilecek. Live Listen da şu anda iOS 12’nin beta sürümlerinde mevcut değil, ancak sonraki bir beta sürümünde eklenebilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.