Yeni iPhone’ların Sevilen ve Sevilmeyen Özellikleri

İşte iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR hakkında sevilen ve sevilmeyen beş şey.

iPad Magazine - - UYGULAMALAR -

Sevilen Yanlar Çok fazla renk seçeneği

Sadece renk seçenekleri açısından Apple, iPhone’lar söz konusu olduğunda biraz muhafazakar olma eğilimindedir. Elbette, iPhone 5c heyecan verici renklerle gelmişti, ancak bu bir kerelik bir olay gibi göründü, Apple bir sonraki yıl daha hafif bir seriye geri döndü. Bununla birlikte 2018’de, Apple’ın dipsiz kuyuya dalmaya hazır olduğu anlaşılıyor. Yeni iPhone XR’yi altı heyecan verici renkte çıkardı. iPhone XR’yi siyah, beyaz, sarı, mercan ve mavi renklerde bulabileceksiniz. Ve bu sene ilk kez piyasaya sürülen kırmızı sürümü unutamayacağız. iPhone XS ve iPhone XS Max, daha geleneksel renklere sahip olmaya devam edecekler. Bu yıl onları gri, gümüş ve yeni bir altın modeli olarak göreceksiniz.

Çok fazla depolama

Tonlarca fotoğraf veya müzik saklamaya hazır mısınız? Bu yıl Apple, yeni iPhone’ların hepsinde tüm depolama seçeneklerine girdi. Hem iPhone XS hem de iPhone XS Max, üç farklı depolama kapasitesiyle hazır durumda: 64GB, 256GB ve 512GB. iPhone XR da üç seçenek sunuyor: 64GB, 128GB, 256GB. Bu telefonların hemen hemen hepsinde bol miktarda depolama alanı olsa da, hiçbiri harici depolama yuvasına sahip olmadığından, daha yüksek kapasiteli olan ürünü satın almak isteyebilirsiniz.

Çift SIM desteği

Çift SIM desteği çoğumuz için pek heyecan verici olmasa da, dünyadaki pek çok iPhone kullanıcısı için sevindiricidir. iPhone XS ve XS Max, ikili SIM teknolojisini destekleyen ilk Apple telefonları olacaklar. Yalnızca karma bir SIM yuvası oluşturmak yerine Apple, Google Pixel 2’nin açtığı yolu takip ediyor. iPhone XS ve XS Max, bir eSIM’in yanı sıra bir geleneksel SIM’e de sahip olacaklar.

iPhone XS Max’de bölünmüş görünüm iPhone XS Max, Apple’ın şimdiye kadar yarattığı en büyük ve aynı zamanda pazardaki en büyük telefonlardan biri de. Bu, çalışmak için fazladan bir ekran alanı sağlanması demektir. Neyse ki, Apple kullanmak için ekstra alan sağlıyor. iPhone XS Max, bölünmüş bir görünümü destekleyen ilk iPhone olacak. Bu, sonunda iki uygulamanın yan yana açık olacağı anlamına geliyor: Bu, yıllardır çoğu Android akıllı telefonda kullanılabilen bir özellik.

Sevilmeyen Yanlar Artık kulaklık adaptörü yok

İlk olarak, kulaklık jack’ıydı ve şimdi adaptör oldu. 2018 iPhone serisi (ve özellikle iPhone 8) artık kutuda bir kulaklık adaptörü içermeyecek. Telefonunuzda müzik veya film dinlemek istiyorsanız, iki seçeneğe sahipsiniz. Bluetooth kulaklıkları benimseyebilir ya da küçük adaptör için Apple’a $9 ödeyebilirsiniz.

Kamera tümseği

Gelin yeni iPhone’lardan bahsedelim. Önden görünüşte şık ve muhteşem görünüyorlar, ama telefonu ters çevirirseniz, her şey hızla değişiyor. Evet, çirkin kameradan bahsediyoruz. Apple donanımını güncellemeye ve inceltmeye devam ederken, telefonlardaki çirkin küçük tümseği görmezden geliyor gibi görünüyor. Neyse ki, muhtemelen sizin için bunu dengeleyecek bir kılıfınız olacaktır.

Üstteki çentik kalmaya devam ediyor

Elbette, Apple üst çentiği ana akım haline getirdiğinden beri bir yıl geçti, ancak bu onu sevdiğimiz anlamına gelmez. Tam tersine, diğer akıllı telefon üreticileri çentiği en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için yaratıcı yollar bulmaya başladılar.

iPhone XS Max’in fiyatı

Apple geçen sene iPhone X’i duyurduğunda, $1.000 eşiğini aşmayı başaran pazardaki ilk akıllı telefonlardan biriydi. Bu yıl Apple, iPhone XS Max ile sınırı biraz daha zorluyor. iPhone XS Max, $1,100 gibi etkileyici bir fiyatla geliyor: Bu fiyat, pahalı bir MacBook Pro’nun biraz altında. Bununla birlikte, iPhone’lar uzun süreli yazılım desteğine sahipler, bu nedenle her yıl telefon değiştirmeye gerek yok.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.