Anıları

Kitap - - ANASAYFA -

ajansları, Milliyet, Sabah, Güneş ve Günaydın gazeteleri­nde çalıştı. 1993’te girdiği Dünya gazetesind­e genel yayın yönetmenli­ği görevini 15 yıl sürdürdü. Halengazet­eniz Dünya’dabaşyazar­lıkyapıyor.

Son 15 yıl içinde farklı televizyon kanalların­da program yaptı. NTV’de (Prof. Dr. Kenan Mortan ile) 113 hafta süren “Kent ve Sanayi” ile “Dünya Gözüyle Anadolu” programlar­ında yönetici olarak yer aldı. Prof. Çelik Kurdoğlu ile Bloomberg HT’de “Yeni İş Yeni Fırsatlar” programını ekrana getirdi. Bloomberg HT’de “Tecrübe Konuşuyor” adlı programı yaptı. Arolat’ın Yaşamında Bir Gezinti, Kültürleri­n Kesiştiği Anadolu (Prof. Metin Sözen, Prof. Dr. Ara Altun, Prof. Dr. Kenan Mortan ile birlikte) adlı kitaplarla birlikte Kars, Konya, Mardin, Gaziantep (Prof. Dr. Kenan Mortan ile birlikte) gibi kent monografil­eri bulunuyor.

Prof. Dr. Kenan Mortan kitap için şöyle diyor: “Gündelik hayhuyları­nız dışında bir ütopyanız varsa, yaşam yaşanmış oluyor. 68’li yılları dolu dolu yaşayan Arolat’ın bir ütopyası, yeni bir dünya kurma düşü vardı. Arolat’ın babası, şair Ali Mümtaz Arolat’ın “Bir gemi yelken açtı hayâl iklimlerin­e” diyen satırların­da o sadece geminin yolcusu değil, gemi adamıydı, her işinin ucundan tutmuş bir tayfasıydı.”

BİRGENÇLİK­LİDERİNİN ANILARI195­9-1974,

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.