Anıları

Kitap - - ANASAYFA -

ajansları, Milliyet, Sabah, Güneş ve Günaydın gazetelerinde çalıştı. 1993’te girdiği Dünya gazetesinde genel yayın yönetmenliği görevini 15 yıl sürdürdü. Halengazeteniz Dünya’dabaşyazarlıkyapıyor.

Son 15 yıl içinde farklı televizyon kanallarında program yaptı. NTV’de (Prof. Dr. Kenan Mortan ile) 113 hafta süren “Kent ve Sanayi” ile “Dünya Gözüyle Anadolu” programlarında yönetici olarak yer aldı. Prof. Çelik Kurdoğlu ile Bloomberg HT’de “Yeni İş Yeni Fırsatlar” programını ekrana getirdi. Bloomberg HT’de “Tecrübe Konuşuyor” adlı programı yaptı. Arolat’ın Yaşamında Bir Gezinti, Kültürlerin Kesiştiği Anadolu (Prof. Metin Sözen, Prof. Dr. Ara Altun, Prof. Dr. Kenan Mortan ile birlikte) adlı kitaplarla birlikte Kars, Konya, Mardin, Gaziantep (Prof. Dr. Kenan Mortan ile birlikte) gibi kent monografileri bulunuyor.

Prof. Dr. Kenan Mortan kitap için şöyle diyor: “Gündelik hayhuylarınız dışında bir ütopyanız varsa, yaşam yaşanmış oluyor. 68’li yılları dolu dolu yaşayan Arolat’ın bir ütopyası, yeni bir dünya kurma düşü vardı. Arolat’ın babası, şair Ali Mümtaz Arolat’ın “Bir gemi yelken açtı hayâl iklimlerine” diyen satırlarında o sadece geminin yolcusu değil, gemi adamıydı, her işinin ucundan tutmuş bir tayfasıydı.”

BİRGENÇLİKLİDERİNİN ANILARI1959-1974,

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.