Etkinlikler

Kitap - - ANASAYFA -

cırcırböcekleriyalnızmıyaşamayısever yoksabirliktemideneyi,örümcekdostu çerçeveyapımı,kuşlariçinçekicigelen renkvarmıdırdeneyi,CDkutusunda harikafasulyebüyümedöngüsüizleme deneyi,meyvesuyupaketibahçesi,ayak izindenserçeyapmasanatsaletkinliği, sihirliperibahçesioluşturma, bir metrekarelikalandaekolojikaraştırma deneyi,kılcalhareketbitkideneyide varvebuetkinlikler,kitabınsunduğu etkinliklerdensadecebirkaçı.Çokzengin birkitapoluşturmuşColleenKessler.

Gerçekten çocuğuiledoğadavakit geçirmeyeniyetetmişebeveynler içinbulunmazbirkaynak. Hem yapmayı, hem gözlemeyi, hem akıl yürütmeyi, hem neden sonuç ilişkisini deneyip, gerekirse düzeltmeyi, hem kayıt tutmayı özendirerek yaşam boyu öğrenme tutkusunu alevleyen bir kaynak kitap. Heyecanla öneririm.

İçinde bulunduğumuz yüzyılda doğayla iç içe, doğaya saygılı çocuklar yetiştirmek çok ama çok önemli. Tanık olduğumuz hoyratlık ve vurdumduymazlık çocuklara yaşayacak dünya bırakmıyor. Onun için doğaya çıkın, doğayla bağlar kurun, yöneticilere doğaya dokunmama konusunda baskı yapın. Göreceksiniz ki çocukların bilgisayar bağımlılığı kendiliğinden yok olacak. Doğa ve ebeveyn ile geçirilen eğlenceli zaman bu bağımlılığın panzehiri.

Bir yazının daha sonuna geldik. Orhan Veli’nin “Baharın İlk Sabahları” şiiri ile veda edeyim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.