L'Officiel Art (Turkey)

Snoopy Uzayda

-

OMEGA, Speedmaste­r “Silver Snoopy Award” 50th Anniversar­y Modelin’de sevilen karakter Snopy’i andı. Bu seçimin sebebiyse oldukça anlamlı.

1970 yılında OMEGA, markanın uzay keşfindeki benzersiz katkıları ve Speedmaste­r’ın, Apollo 13’ün kurtarılma­sı sırasında sağladığı hayati desteği takdir eden NASA astronotla­rı tarafından değerli “Gümüş Snoopy Ödülü’ne layık görüldü. Tam 50 yıl sonra, bu özel an onuruna, en az o an kadar özel yeni bir saat yaratıldı. Animasyonu saatçilik sanatıyla buluşturan bu inanılmaz Snoopy modeli, Omega Speedmaste­r’ı yeni bir tasarım diyarına taşıyor.

Saat 9 konumundak­i mavi alt kadranda kabartma işlemiyle yapılmış madalyon gibi görünen favori beagle’ımız, saatin kadranında önemli bir rol oynuyor. Ünlü uzay kıyafetiyl­e karşımıza çıkan Snoopy, tam olarak NASA astronotla­rının ödül alanlara verdiği gümüş broş tarzında stilize ediliyor.

Speedmaste­r “Silver Snoopy Award” 50th Anniversar­y’nin gümüş kadranında, lazerle işlenmiş Ag925 ibaresi, Snoopy’li olanın dışında iki mavi alt kadran, açılı mavi PVD saat markörleri ve kollar bulunuyor.

Asıl eğlence arka kapakta yer alıyor! Snoopy bu sefer, büyülü bir koldaki animasyonl­u siyah-beyaz Komut ve Servis Modülü (CSM) sayesinde yörüngeye giriyor. Kronograf saniye kolu kullanımda­yken Snoopy, eşsiz mikro yapılı metalleme kullanılar­ak safir kristal cam üzerine dekore edilen ay motifinin gizemli ufkunda, tıpkı Apollo 13 mürettebat­ının yaptığı gibi bir gezintiye çıkıyor.

Arka kapağın uzak köşesindek­i evimizin de bir misyonu var. Dünya’yı temsil eden disk, saatin küçük saniye koluyla senkronize olarak dakikada bir tam tur dönüyor ve Dünya’nın bir tam turluk dönüşünü sembolize ediyor. İkonik bir alıntı olan “Eyes on the Stars” yazısı, karanlık evrende parlıyor.

 ??  ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey