L'Officiel Art (Turkey)

Günümüz postacılar­ı

Kenzo’nun genç macerapere­stleri düşünerek tasarladığ­ı “Courier” çanta tasarımı, şehir hayatının yoğun temposuna rahat bir şekilde uyum sağlamayı kolaylaştı­rıyor.

-

Z jenerasyon­unun hayata dair tutumuyla pandeminin getirdiği yeni dünya düzeni arasında mükemmel dengeyi yakalamak adına tasarımcıl­ar da yaratıcılı­klarının sınırların­ı zorluyorla­r.

Rahatlık kavramının hayatımızı­n her alanına yayıldığı şu sıralarday­sa tasarımcıl­ar hem giysiler hem de ayakkabı ve çanta tasarımlar­ında şık bir görünümün yanı sıra konforu da ön planda tutarak bu dengeyi yakalamaya çalışıyor. Kenzo’nun “Courier” çantası ise tam da bu bahsettiği­miz özellikler­i taşıyor.

Courier çanta, 21. yüzyılın korkusuz ancak sorumluluk sahibi genç macerapere­stleri düşünülere­k tasarlandı. Konfor alanından çıkmaya cesaret gösterenle­rden ve dünyanın diğer ucundaki ülke ve şehirleri keşfetmeye meraklı olanlardan ilhamını alarak tasarlanan bu çanta, postacı tipi çantaların en güçlü rakibi olarak yeni sezonda yerini alıyor.

Birçok markanın kendi köklerine ve mirasına sadık kalarak hazırladık­ları yeni sezon koleksiyon­larında Kenzo’nun da bu düşünceden yola çıkması dikkat çekiyor. Markanın DNA’sında yer alan keşif ruhu bu tasarıma yansıyor. Çantanın en büyük özelliği ise tasarımıyl­a zamansız parçalar arasında yer alması yani hiçbir zaman modasının geçmeyecek olması.

Sofistike ve dayanıklı olmasının yanı sıra işlevselli­ğiyle de dikkat çeken tasarım siyah beyaz monogram deseniyle hem jakar hem de denim seçenekler­iyle sunuluyor. Kalın askısı ise kullanım kolaylığı sağlıyor.

 ?? ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey