Grafik Tasarımcılar için iPad Uygulamaları

Grafik tasarım profesyonelleri için en iyi iPad uygulamalarını bir araya getirdik...

Macline - - Uygulama -

PDF Expert 5

Tüm PDF ihtiyaçlarınızı karşılayacak tek bir uygulama arıyorsanız, doğru yerdesiniz. PDF Expert 5, PDF dökümanlarınızı pratik bir şekilde görüntülemekle kalmıyor, adeta PDF’lerinize hükmetmenizi sağlıyor. PDF Expert ile yapacaklarınız arasında, döküman üzerindeki istediğiniz noktaya işaret koymak, sanal fosforlu kalem ile cümlelerin altını çizmek ve PDF dosyasını o haliyle kaydetmek gibi işlemler yer alıyor. Üstelik PDF Expert, PDF formlarını doldurabilmenizi sağlayan tek iPad uygulaması olma özelliğini taşıyor. PDF üzerinde çeşitli notlar almak istiyor- sanız, parmağınızla ayrıca çeşitli bölgeleri belirtmek istiyorsanız ve PDF’lerinizi tek bir yerden organize etmek istiyorsanız, PDF Expert tam da size göre. iPad’inizden maksimum keyif almak için kesinlikle PDF Expert’e bir şans tanımanızı öneriyoruz. Üstelik uygulama üzerinden PDF dosyalarını arkadaşlarınızla paylaşabilir, her türlü ortamdan PDF dosyasını uygulamaya aktarabilirsiniz.

27 TL

Adobe Ideas

Dijital bir çizim defteri olarak kullanabileceğiniz Adobe Ideas, Adobe’un iPad’teki resmi uygulamalardan bir diğeri olma özelliğini taşıyor. Uygulama, aklınıza esen düşünceleri, çizim şablonlarını, grafik tasarımlarını dijital platformda depolayabilmenize olanak sağlıyor. Vektör tabanlı çizim araçları sayesinde grafik tasarımcıların işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran uygulama, geniş fırça seçenekleri ve uygulayıcı araçlarıyla türünün en iyilerinden biri olma özelliğine de sahip. Adobe Ideas’ın bir diğer güzel yanı ise, sizi uygulama ile birlikte gelen layer’lara muhtaç bırakmaması. Dilerseniz cüzzi ücretler karşılığında ekstra layer’lar satın alabiliyorsunuz. Eğer grafik tasarım dünyasının bir üyesiyseniz, Adobe Ideas’a bir fırsat vermenizde fayda var.

Ücretsiz,

SketchBook Pro

Çizim yeteneğinize güveniyor musunuz? O halde yeteneklerini sınamaya ne dersiniz? SketchBook Pro adlı uygulama iPad üzerinden şık ve kaliteli çizimler yapabilmenizi sağlayan son derece işlevsel bir uygulama . Özellikle dijital çizim dünyasının tüm nimetlerinden faydalanmanıza olanak sağlaması sebebiyle SketchBook Pro, dijital tasarımcıların vazgeçemeyeceği türden bir uygulama olacak. İçerisinde barındırdığı onlarca çizim ve boyama aracı sayesinde özgürce çizim yapabilir, çizimlerinizi profesyonel bir boyuta taşıyabilirsiniz. Çoklu dokunma arayüzü sayesinde güçlü bir çizim ortamı sağlayan SketchBook Pro, iPad Air’de çok sayıda layer, yani katman ile çalışma imkanı sunuyor.

Penultimate

App Store’da Productivity kategorisi altında bulabileceğiniz Penultimate, son derece kolay kullanımlı bir el çizim aracı. Penultimate’i başarılı kılan ise sadece kullanışlı bir el çizim aracı olması değil. Orijinal çizimlere olanak sağlayan uygulama, güçlü yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Barındırdığı kağıt ve kalem kombinasyonları sayesinde gerçek hayat deneyimine çok yakın bir deneyim sunan Penultimate, düz fontlar ile not almak istemeyen tasarımcıların kurtarıcısı konumunda bulunuyor. Üstelik basit çizimleri burada deneyip gerçek hayata geçirebilirsiniz. Penultimate her anlamda başarılı bir uygulama.

iFontMaker

iFontMaker, iPad için geliştirilmiş ilk font editörüdür. Uygulama sayesinde kendi fontlarınızı çizip kaydedebiliyorsunuz. Kullanışlı arayüzü sayesinde yüzde 100 size ait fontlar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz fontlar Adobe CreativeSuite, Microsoft Office ile entegre edilebiliyor. iFontMaker’da 62 adet alfabetik ve numeretik karakter sizin kullanımınıza sunulmuş durumda. Ayrıca yine hazırladığınız fontlar, hem MAC hem de Windows ile uyumluluk sergiliyor.

PDF Reader

iPad’iniz üzerinden PDF görüntülemek istiyorsanız, kullanmanız gereken uygulamaların başında PDF Reader geliyor. PDF Reader, sadece PDF görüntülemek üzere geliştirilmiş bir uygulama. Bundan dolayı PDF’leri görüntülerken daha fazla imkâna sahip oluyoruz. TXT, RTF gibi metin belgelerinden tutun da Office dokümanlarına kadar birçok formata destek veren uygulama, ses ve video dosyalarını da dâhili bir ara yüzü sayesinde görüntüleyebiliyor. Böylece bir doküman içerisinde görsel ya da video varsa bu görseli görüntülemekte sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ayrıca Wi-Fi destekli tarayıcı ile direkt olarak bu uygulama üzerinden iPad’inize doküman tarayabiliyorsunuz.

Cebinizdeki tarayıcı Dökümanlarınızı iPad ekranına aktarmak mı istiyorsunuz? İşte harikulade bir çözüm: IRIScan Anywhere 3 Wifi adlı aygıt sayesinde dokümanlarınızı taratabilir, iOS uygulaması ile iPad üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.