Apple Cihazlarda Oyun Keyfi

Macintosh, iPhone veya iPad’de oyun oynamanın keyfini çıkarmanız için bazı önerilerimiz olacak.

Macline - - News -

Oyuncuysanız, iPhone’dan daha iyi bir telefon bulamazsınız. Hem iPhone 6 hem de 6 Plus, iOS’a daha büyük ekranlar getirdiler, ancak asıl App Store’un başarısı iPhone’u oyun için böylesine büyük bir platform haline getirdi. Bir milyondan fazla uygulama ile, iPhone’daki oyun seçenekleri neredeyse sınırsız. Ancak en iyi iPhone oyunlarını bulmak her zaman kolay değil. Şanslısınız, size en iyi iPhone oyunlarından bazılarını öneriyoruz. Daha fazla fikir edinmek için, en iyi Android oyunlarını da inceleyebilirsiniz; çünkü bunların çoğu iPhone için de mevcut. En iyi video oyun konsolları bile iPad’le aynı özgür ve güç kombinasyonunu sunmuyor. Mevcut oyunların büyük kütüphanesine ek olarak (birçoğunu yalnızca bir kaç dakika içinde indirebilirsiniz), mükemmel dokunmatik kontrollere ve istediğiniz herhangi bir yerde, istediğiniz zaman oynama özelliğine sahip, büyük, güzel bir ekrana sahip oluyorsunuz. En iyi iPad oyunları bütün bu avantajları kullanıyor, böylece oyuncuların hareket halindeyken, konsolların ve PC oyunlarının maliyetinden çok daha düşük bir maliyetle harika oyunların keyfini

çıkarmasına izin veriyor. Bir iPad ile oyun oynuyorsanız, ekranınızın alanını en üst düzeyde kullanan ve Retina ekranından yararlanan, grafiksel olarak etkileyici oyunları denemek isteyeceksinizdir. Öneriler arıyorsanız, doğru yerdesiniz

iPad’inizde oynamak için önerilerimizi dikkate alın.

Macintosh bilgisayarlara gelince, bilgisayar oyunları ve Mac bilgisayarlar her zaman en iyi şartlarda olmadılar. Birçok kişi, en uygun PC oyun deneyiminin Windows tabanlı bir makinede olduğuna ve bir Mac için boşa zaman harcanmayacağına inanıyor. Mac’in özelliklerinin bir oyun PC’si ile kıyaslanması, Apple bilgisayarı için mevcut oyun pazarının kullanıcılarının birçoğu arasında hâlâ yaygın. Son zamanlarda A sınıfı daha fazla oyun Apple’da oynanmak üzere hazırlanıyor, bu da sadık Apple oyuncu grubunu daha fazla memnun ediyor. Mevcut olan Mac uyumlu oyunların sayısı- nın artmasıyla birlikte, zor kazandığınız paranızın karşılığı olabilecek oyunları bulmak da zorlaşıyor. Yardım etmek için, en sevilen bazı Mac oyunlarını da listemize aldık. Aşağıda, hem iPhone, hem iPad hem de Macintosh kullanıcıları için seçme oyunlar bulacaksınız.

Love You To Bits Fiyatı: $4 Cihaz: iPhone, iPad

Küçük bir kaşif olarak, robot kız arkadaşın uzaya çekildiğinde ve parçalandığında, onu yeniden inşa etmek için bütün galaksiyi köşe bucak dolaşmak zorundasın. Bu çekici macera oyunu, akıllı bulmacalara, inanılmaz derecede şirin resimlere ve kalbinizi titretecek bir hikayeye sahip.

Monument Valley 2 Fiyatı: $5 Cihaz: iPhone, iPad

İlk Monument Valley, hepsi muhteşem, renkli arka planlara dayanan MC Escher tarzı optik yanılsama bulmacalarıyla oyuncuları uçurmuştu. Mükemmel ses tasarımı ve akıcı, zekâya dayalı animasyonlar, sürekli gelişen bir dizi geometrik dünyayla sessiz bir prensesi izleyen kısa 10 seviyeli bir öykü için mükemmel bir araç sağlamıştı. Haziran ayında yayınlanan devamı, bulmaca tabanlı oyunu geri getiriyor ve oyunun 14 seviyesinde gezinmek için kullanacağınız ışık ve su gibi yeni oynanabilir karakter ve araçlar gibi birkaç yeni unsur ekliyor. Sanat tasarımı daha da çeşitlenmiş ve grafikler her zamankinden daha iyi – iPad’in özelliklerini göstermek için mükemmel bir oyun.

Minecraf Fiyatı: $27 Cihaz: Mac

Minecraft’ın temel versiyonunun 2009’da piyasaya çıktığından beri muazzam popülarite kazanması inkar edilemez. Oyuna başlama aşamasında bir engeli aşan biri,

elinden başka bir şeye sahip olmamasıyla, muazzam, rasgele bir harita üzerinde mutlak özgürlük kazanıyor. Elmas ve altın için yer seviyesinin altında madencilik yapmanız gerektiğini bilmeden önce toprağı eşelemeye başlıyorsunuz. Arkanıza bakın, zombi ya da sürüngenler gibi birkaç düşman karakterinize zarar verebilir ve hatta bulunduğunuz alanı havaya uçurabilirler. Çok bağımlılık yapan, ancak çok basit olan Minecraft, birkaç dakikada gökdelenler ve labirent tarzı maden tünelleri inşa etmenizi sağlayacaktır. 8 bitlik grafikler yeterli olsa da, herhangi bir oyuncuyu ve herkesi memnun etmeyebilir.

Shape Fix Fiyatı: Ücretsiz Cihaz: iPhone, iPad

Shape Fix, oyuncuların bir taslağın içindeki iç şekil ile taslağı doldurmaları gereken aldatıcı basit bir oyun. Oyuncuların, şeklin ve taslağın uyuştuğuna inandıklarında ekrana dokunmaları gerektiğinden, bunun zamanlaması zorlayabiliyor. Elbette, oyunda ilerleme kaydettiğinizde daha zorlu şeyler oluyor ve art arda birbirine uydurmanız gereken daha fazla şekil çıkıyor ortaya. Shape Fix reklamlarla birlikte ücretsiz, ancak reklamları görmek istemiyorsanız, $0,99’a bunlardan kurtulabiliyorsunuz.

Infinity Blade III Fiyatı: $7 Cihaz: iPhone, iPad

Infinity Blade serisi, mobil cihazlarda bulunan görsel olarak en etkileyici oyunlardan biri olarak sunuluyor. Bir tablette veya akıllı telefonda görmeyi ummadığınız efekt türleriyle canlandırılan epik savaş sahneleri var. Infinity Blade 3 bu geleneği sürdürüyor ve oyuncuların sık sık, muazzam ve korkutucu bir şekilde rakiplerini engellemek, zorlamak ve dilimlemek için uygun anlarda ekranını hızlıca kaydırmasını gerektiriyor, seri denenmiş ve gerçek mücadele formü- lüne geri dönüyor. Basit ancak çekici RPG tarzı sistem, oyunu nispeten diri tutuyor ve düşmanların çeşitliliği nedeniyle, çok sayıda farklı saldırıya karşı nasıl mücadele etmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor.

Kerbal Space Program Fiyatı: $40 Cihaz: Mac

Kerbal Space Program, elementlerin bir kombinasyonunu sunuyor. Oyunu oluşturan çizgi film ve basit grafiklere, köle tarzı yaratıklara rağmen, KSP mizahi bir oyun değil. Uçuş simülasyonu hiç bu kadar derin, çekici veya bu kadar bağımlılık yapmış olmadı ve Kerbal, sonsuz deney yapmanızı sağlayan hoşgörülü bir oyun ile, roket oluşturmayı ciddi bir şekilde ele alarak, sıradan oyunculardan ciddi fizikçilere kadar geniş bir oyun alanı sağlıyor. Oyun basit bir görünümle hemen hemen her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde ilerlemekte. Ay’a ulaşma yeteneğine sahip bir roketin nasıl oluşturu-

lacağını öğrenmek için sayısız saatinizi harcayabilirsiniz, inanılmaz tekrar gücü ile KSP, eğitici ve eğlenceli birkaç oyundan biri.

Vista Golf Fiyatı: Ücretsiz Cihaz: iPhone, iPad

İyi ve basit bir golf oyunu gibisi yoktur ve Vista Golf bunu sağlıyor. Geleneksel golf sahaları yerine, mini golf sahasında oynayacağınız eğitime benzer kursları hayal edin. Ekrana basıp parmağınızı sürükleyerek hedefinizi ve gücünüzü ayarlarken, her seviyedeki nesneler ve engeller boşlukları atlamak için sıçramalar yaratarak avantajınız için kullanılabiliyor. Oyunun sınırsız modunda yalnız başınıza oynayabiliyorsunuz, haftalık olarak üç yeni kurs ekleniyor veya diğer oyuncularla en iyi üç noktada rekabet edebiliyorsunuz. Vista Golf, Android cihazlarında başarılara, rozetlere ve platformlar arası liderliklere sahip. Dolayısıyla, arkadaşlarınızı hem iOS hem de Android’de yenmekten sizi alıkoyacak hiçbir şey yok.

Oceanhorn Fiyatı: $5 Cihaz: iPhone, iPad

Eğer bir Legend of Zelda oyununu oynamak istiyorsanız, bir Nintendo Switch için yaklaşık 300 dolar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki burada benzer oyunlar var ve Oceanhorn en iyiler arasında. Oyuncular, denizde yaşayan mistik bir canavar olan Oceanhorn’u bulmak için gittikten sonra kaybolan babasını bulmak amacıyla yola çıkan genç bir adamı kontrol ediyorlar. Oyun, Zelda oyunlarına (The Wind Waker) oldukça benzemekte, kayıp HP’nin yerini doldurmak amacıyla, ganimet kazanmak, kalpler toplamak ve gizli yolları ortaya çıkarmak için bombalar atmak için küçük bulmacaları tamamlamalısınız. Savaş dokunmatik ekranlı cihazlarda çok yaygın olan bir şey değil, ancak burada basit ama zevkli - ve özellikle yelken açarak keşif yapmak heyecan verici.

Bioshock Infinite Fiyatı: $40 Cihaz: Mac

Orijinal Bioshock, unutulmaz set parçaları ve inanılmaz, ancak kasvetli hikayesi ile isim yapmıştı. Bioshock Infinite’de geliştiriciler, bu kez deniz altındaki 10.000 ligin yerine uçan bir şehirdeki gizemli bir gerilim oyunuyla geri dönüyorlar. Columbia’nın uçan şehri, renkli sakinleri, karanlık mizahı ve ana karaktere yaklaşmakta olan tehditleriyle Rapture’a çok benziyor. Oyunu, Elizabeth adında genç bir kadını arayan kiralık bir katil olan Booker DeWitt olarak oynuyorsunuz. Onu bulduktan sonra neler olacağı, oyunun üzerine kurulduğu şey zaten. Geliştiriciler, Bioshock Infinite’e tepeden aşağı çelik halatla inilen bir özellik eklemişler; bu da oyunu eğlenceli hale getirmiş. Bioshock Infinite, saatlerce oynanan ve heyecanlı bir hikayeye sahip bir oyun.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.