iOS 11 Püfleri

Macline - - Dosya -

Dokümanları Notes’a tarama

Bu harika bir özellik. Sadece Notes’u açın ve ekranın altındaki + işaretini tıklayın ve ardından Belgeleri Tara’yı seçin. Kamera uygulaması açılacak ve ardından yalnızca söylenenleri izlemeniz gerekecek.

QR Kodu tarama

Kamera uygulamasından QR kodu tarayabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece kamera uygulamasını açın ve taramak istediğiniz QR Koda tutun.

Tek elli klavye

Tek elle yazmak istiyorsanız, yeni iOS 11 özelliği tam size göre. Sağ veya sol elli klavye için seçenekleri görmek amacıyla Emoji düğmesine basın ve basılı tutun.

Özel Kontrol Merkezi

Yenilenmiş Kontrol Merkezi, iOS 11’i kullanmaya başlamak için mükemmel bir yer. Gerçekten düğmeler ve özellikler ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Ayarlar > Kontrol Merkezi > Kontrollerin Özelleştirilmesi

Araba sürerken ‘Rahatsız Etme’yi açın

Sadece harika bir özellik değil, araç kullanırken bildirimleri temelden kapatan potansiyel bir cankurtaran özellik. Endişelenmeyin, durduğunuzda tüm bildirimler sizi bekliyor olacak.

Ayarlar> Rahatsız Etme> Sürüş Sırasında Rahatsız Etme

El ile seçim yapabilir veya iOS tarafından otomatik olarak sürüş yaptığınızı algılayabilir veya aracınızın Bluetooth sistemine bağlandığında bu özelliği açması için tercih yapabilirsiniz.

Sürüş Modu cevaplarını ayarlayın

Bu, sürüş esnasında Rahatsız Etmeyin’le birlikte kullanılır ve sürüş sırasında sizinle irtibat kurmaya çalışan belirli kişilere otomatik yanıtlar oluşturmanıza olanak tanır.

Ayarlar > Rahatsız Etmeyin > Otomatik Cevaplama Depolama alanını boşaltma

iOS 11 bir çok depolama alanını koruma özelliğine sahip, bunların arasında, bütün fotoğraflarınızı iCloud’a taşımak için, dar bir alan kullanıyorsanız (henüz bütün verileri tutarken) kullanılmayan uygulamaları silme özelliği de var. Bunları şu seçeneklerde yapabilirsiniz: Ayarlar> Genel > iPhone Depolaması

Ayarlar uygulamasında gizlenen güç düğmesi

Güç düğmenizin biraz yorgun olduğunu hissediyorsanız ve onarıma ihtiyacı varsa, Apple’ın şimdi onun yerine kullanabileceğiniz bir kapatma düğmesi yazılımı var. Umarız düğmeniz iPhone’unuzu yeniden başlatmak için yeterince iyi çalışır. Yazılım düğmesini şurada bulabilirsiniz: Ayarlar> Genel ve sonra sayfayı aşağı doğru kaydırın.

Ekran parlaklığını özelleştirme

Apple, iOS 11’e bir çok ekran parlaklık özelliği ekledi. Ne yazık ki, onları Ayarlar uygulamasında derinlere gömmüş. Ayarlar> Genel > Erişebilirlik > Ekran Ayarları

iPad püfü: Yanaşma istasyonunu özelleştirme

Artık iPad’te yanaşma istasyonunda 15 simgeye sahip olabildiğinizden, hızlı erişim gerektiren uygulamaların yeniden düzenlenmesi iyi bir fikir. Yanaşma istasyonunun sağında ayrıca son uygulamaları göstermek için bir boşluk var. Bu özelliği etkinleştirmek için Son Uygulamalar> Ayarlar> Genel seçeneğini açın.

iPad püfü: Çok görevli, bölmeli ekranlı ve sürükle ve bırak hareketlerini kullanın

iOS 11, cihazdaki ekstra ekran özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için bir dizi yeni ve güncellenmiş harekete sahip. Bu hareketler basit, ancak bunları iş akışınıza entegre etmeyi planlıyorsanız biraz alışma gerektirir. Apple, bu hareketlerin bir kısmını anlatan kullanışlı bir video sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.