Yeni Mac’ciler İçin En İyi Uygulamalar

Mac’inizi yeni aldıysanız ve MacOS High Sierra’daki güçlü uygulama ortamından en iyi şekilde yararlanma arayışındaysanız, bu sayıda sizi de düşündük. İşte ilk uygulamalarınız için önerilerimiz.

Macline - - Yazılım -

Alfred 3

Fiyatı: Ücretsiz Alfred’i Siri’li Spotlight olarak düşünün. Bu bir uygulama başlatıcısı, ancak bundan daha fazlasını yapabilir. Alfred ile hesaplamaları hızla gerçekleştirebilir, web aramalarını yapabilir, hızlıca kelime tanımlarını bulabilir ve daha birçok başka fonksiyonu yerine getirebilirsiniz. Görevleri otomatikleştirmenize ve açıkçası Siri’nin ses girişi olmadan da yerine getirebileceği gelişmiş işlevleri gerçekleştirmenize izin vererek, Siri ve Spotlight aramanız arasındaki boşluğu dolduruyor.

Bartender 3

Fiyatı: $15 Bartender 3, çok fazla uygulama kullandığınız zamanlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu, organizasyonu akılda tutmak için özel olarak tasarlanmış ince bir araçtır ve bu şekilde, arayüzünüzün çeşitli yönlerini daha iyi sistemleştirebilirsiniz. Bartender 3’le, menü çubuğunda hangi uygulamaların görüntüleneceğini seçersiniz ve konumlarını beğeninize göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, ek alana büyük ihtiyaç duymanız halinde belirli öğeleri arayabilir veya bunları isteğe bağlı Bartender Bar’ına taşıyabilirsiniz. En son sürüme, yeni işletim sistemini kullanan bir arabirim olan MacOS High Sierra ve klavyeniz yoluyla gezinme yeteneği için destek eklendi.

Caffeine

Fiyatı: Ücretsiz Her zaman favori olan bu arayüz, bilgisayarınızın uyku moduna girmesini, ekran koruyucuyu başlatmasını veya otomatik görüntü karartma işlevini gerçekleştirmesini önler. Uzun belgeleri veya uzun süre klavyeye veya mouse’a dokunmadığınız herhangi bir durumda okumak için idealdir. Sadece onu tıklamanız yeterli.

Evernote

Fiyatı: Ücretsiz Evernote, not alma uygulamalarının tartışmasız kralıdır. Basit, pratik bir şekilde organize edilmiş ve hayal edebileceğiniz hemen hemen tüm web tabanlı servislerle senkronize edilmiştir. Ve var olan en popüler uygulamalar arasında yer aldığı için, gerçek anlamda browser uzantıları ve eklentileri de vardır. Evernote, bir çok temel fonksiyonu, ayda 60 MB’a varan yüklemeyi ve iki makine için senkronizasyonu sağlayan ücretsiz bir sürüm sunmaktadır; ancak sıkı bir kullanıcıysanız, ücretli sürümü seçmek isteyebilirsiniz (bir yıllığı $35).

Day One

Fiyatı: Ücretsiz Dergiler, eski bir gelenektir. Bununla birlikte, Day One hayatın küçük anlarını yakalamak isteyenler için dijital bir yol arkadaşı olarak hizmet ediyor. Uygulama, metin dışında, fotoğrafları, hatırlatıcıları ve etiketleri de içeriyor; bunlardan ikincisi, organize olmaya muazzam bir katkıda bulunuyor. En iyi yanı ise şifre koruması. Potansiyel meraklı gözleri uzak tutuyor. Day One ücretsizdir, ancak sınırsız dergi ve fotoğraflar için (gelecekteki tüm güncellemelerden bahsetmeye gerek yok) ücretli aboneliği (yılda $35) düşünmek isteyebilirsiniz.

Fantastical 2

Fiyatı: $50 Fantastical 2, ihtiyaç duyacağınız tek takvim uygulaması, bunun için $50 ödemeye istekli olduğunuz sürece. Bununla birlikte, yüksek fiyat, güçlü bir araç setine ve pratik olduğu kadar güzel bir tam ekranlı takvim penceresine erişmenizi sağlıyor. Fantastical 2’nin gerçek özelliği, hatırlatıcıları oluşturma şeklinizdedir; sadece “Perşembe günü akşam 7: 30’da Burak ile akşam yemeği” yiyeceğinizi yazın ve uygulamanın bir hatırlatma ile onu nasıl programladığını izleyin.

Spotify

Fiyatı: Ücretsiz Apple Müzik herkes için uygun olmayabilir. Neyse ki, Spotify’in resmi masaüstü uygulaması, Apple ekosisteminin dışında bir yön arayanlar için mükemmel bir alternatiftir. Mac uygulaması, neredeyse tüm parçaları, sanatçıları veya albümleri ücretsiz olarak arayıp dinleyebilmenize olanak tanıyan Spotify kataloğunun tamamına mobil cihazınızdan erişmenizi sağlıyor. Ayrıca, bunu özel çalma listeleri oluşturmak için kullanabilir veya caz, hip-hop, rock ve her şeyi kapsayan kişisel önerilerden de yararlanabilirsiniz.

Handbrake

Fiyatı: Ücretsiz Evet, DVD kopyalama, dijital dağıtım çağında hala uğraşılan bir şey. Bununla birlikte, özellikle de açık kaynak yazılımın ne kadar hızlı ve zahmetsizce işlem yapacağına dikkat ettiğinizde, medya dosyalarını dönüştürme ve videoları şifreleme konusunda HandBrake öne çıkıyor. Bilinen yazılım ayrıca, optimizasyon ön ayarlarında ikinci sırada gelen diğer yararlı eylemlerin bir listesinde, birbirine ekleme, kare hızını ayarlama ve altyazı ekleme gibi işlemler için tasarlanmış bir çok video düzenleme araçları ile birlikte geliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.