Apple Watch Yüzleri

Apple Watch’larınızı en iyi saat yüzleriyle mükemmel bir şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Macline - - Dosya -

Apple Watch’larda yapabileceğiniz en çarpıcı değişiklik, saat yüzünü daha kişisel bir şekile çevirmektir. Apple, belirli durumlara uygun birçok seçenek sunuyor. Onları nasıl bulabilir, değiştirebilir ve saatinizi nasıl kişiselleştirebilirsiniz? Burada saat yüzleri ile ilgili bu tür konular için bir rehber hazırladık. Unutmayın, Apple’ın ikonik giyilebilir cihazları için kullanılabilecek bir dizi üçüncü parti aksesuar ve güzel kayış bulabilirsiniz - ister eski Watch modelleri isterse daha yeni Apple Watch Series 3 için- bunlar doğru saat yüzü bir araya geldiğinde Apple Watch gerçek bir güzellik haline gelebilir. Ayrıca, en iyi Apple Watch uygulamalarından bazılarının Apple Watch’nuzun yüzüne özel komplikasyonlar eklemenize izin verdiğini de unutmayın.

Apple Watch’a nasıl yüz eklenir?

Apple Watch’unuza yüz eklemek için iPhone’unuzdaki Saat uygulamasını açın, alttaki Yüz Galerisi’ne dokunun ve yüzlerinizi seçin. Saat yüzünü yapılandırmayı tamamladıktan sonra, Ekle’ye dokunmanız yeterlidir. Uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, yüzler saatin kendisinden de değiştirilebilir. 3D Touch’u kullanarak saat yüzüne sertçe bastı- rın. Geçmişte seçtiğiniz ve kullandığınız saat yüzlerinin soldan sağa bir listesi görünür, burada Saat uygulamasında özelleştirdiğiniz herhangi bir şey varsa o da bulunur. Yeni bir yüz oluşturmak için bu listeyi Yeni’yi görene kadar sola kaydırın. Burada, mevcut seçenekler arasında gezinmek için Dijital Kurma Kolunu kullanın ve seçmek için de ekrana dokunun. Görünümü özelleştirmek için 3D Touch’u tekrar kullanın ve yüzün altında beliren Özelleştir’e dokunun. Bir saat yüzünü silmek için, herhangi bir yüze basın, silmek istediğiniz yüzü bulana kadar sola veya sağa kaydırın. Ardından silmek için Kaldır’a dokunun. Apple Watch Series 3 için çok yönlü yüzler Bir akıllı saatteki saat yüzleri eğlencelidir, çünkü ruh halinize, tarzınıza veya o gün giydiğinize bağlı olarak bunları değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bazen sadece günlük kullanım için güvenilir, açık ve bilgilendirici çok yönlü bir tanesini istersiniz. Bu görev için Explorer saat yüzünü seçtik. Bu, LTE bağlantısı olan Series 3 saat için özel bir yüzdür ve ağınıza bağlandığında, sinyal gücünü yüzde otomatik olarak gösterir. Komplikasyon ayrıca, üst köşelerdeki iki da- iresel nokta ve saat yüzünün altındaki daha uzun çubuk şeklindeki bir komplikasyon ile tamamen özelleştirilebilir. Mesajları göstermeye yardımcı olurken, diğer ikisi pil ve dünya zamanını gösterme açısından mükemmeldir. Ekrandaki verilere rağmen, Explorer saat yüzü asla çok karmaşık görünmüyor ve kadranı istediğiniz kadar minimalist veya karmaşık hale getirme seçeneğiniz var. Bir LTE Apple Watch 3’ünüz varsa bunu mutlaka deneyin.

Fotoğraflar

Apple, saat yüzlerini oluşturmaları için Apple Watch’u üçüncü taraf geliştiricilere açmadı, ancak hala yaratıcı olmanın bir yolu var, bu da kendi fotoğraflarınızı saatinizin yüzünde arka plan olarak kullanmanız. Bunu yapmak çok kolay. Apple Watch uygulamasını açın ve Yüz Galerisi’ne gidin. Fotoğraflar’a ulaşana kadar listeyi aşağı kaydırın. Şimdi Favoriler’e dokunun. Burada, bir albümü senkronize edebilir, tek tek fotoğrafları seçebilir veya 10’luk bir döngü ekleyebilirsiniz. Senkronize edilen albümünüzü bulmak için Saatim, Fotoğraflar ve Senkronize Albüm’e gidin. Saatinizin aşırı yüklenmesini önlemek için, iyi düzenlenmiş-

se Favori albümünüzü senkronize etmenizi öneririz. Depolanan görüntülerin sayısını sınırlamak da mümkündür. Alternatif olarak Yüz Galerisi’ne geri dönün ve Fotoğraflar’ın altında Özel’i seçin. Burada, kendi resimlerinizin döngüsel tarzda bir galerisini oluşturmak için en fazla 10 fotoğraf seçebilirsiniz. Görünümü gerçekten kişiselleştirmek için, komplikasyonları eklemeyi ve zaman göstergesinin konumunu ayarlamayı unutmayın.

Apple’ın diğer saat yüzleri

Belirli bir görev için saat yüzü ister misiniz? Bazı yaygın durumlar için en iyi seçenekleri seçtik, onları bir deneyin.

İş amaçlı Siri

Siri’nin saat yüzü, gün boyunca size kişiselleştirilmiş bilgiler verir. Takviminizden, Alarmlarınızdan, Haberlerden, Hatırlatıcılardan toplanan verilerle bir kartoteksin taranması gibi çalışır ve hatta nefes almanızı bile hatırlatabilir. Bunlar, iPhone’unuzu kullanarak Saat uygulamasında açıp kapatabileceğiniz tüm seçenek- lerdir. Siri’nin hangi tür bilgileri göstermesini istediğinizi ayarladıktan sonra, yüzü tıpkı diğerleri gibi ayarlayabilir ve komplikasyonlarınızı seçebilirsiniz.

Utility

Yukarıda bahsettiğimiz Explorer saat yüzünün görünümünü beğendiniz, ancak Apple Watch Series 3’ünüz mü yok? Tüm Apple Watch’lar ile çalışan alternatif budur. Utility olarak adlandırılır ve dört komplikasyon ve dört farklı kadranı seçmek için aynı esnekliğe sahiptir. Apple Watch’unuzun yüzünü basit ve okunaklı bir şekilde kalmasını istiyorsanız, mükemmel bir seçimdir ve önemli verileri ve hatırlatıcıları kalabalık oluşturmadan düzgün bir şekilde sergiler.

Modüler

Utility yüzün sunduğundan daha fazla bilgi istiyorsanız, Modüler yüz tutulacak iyi bir yoldur. Bu yüz hiç şüphesiz Apple Watch için mevcut olan en esnek yüzlerden biridir. Beş komplikasyon sunar, kolay okunabilmesi için dijital bir ekrana sahiptir ve bol miktarda bilgiyi tek bir noktaya tıkıştırmasına rağmen her şeyi düzenli gösterir.

Eğlence amaçlı Kaleydoskop

Kaleydoskop, iç içe geçmiş ve gün boyunca değişen desenler ile güzel bir saat yüzüdür - aynı zamanda rahatlama amaçlı tasarlanmıştır. Dijital Kurma Kolu’nu çevirdiğinizde desenler hareket eder. Kolu ne kadar hızlı çevirirseniz, desenler o kadar hızlı hareket eder. Söylemeye gerek yok, stresli bir gün geçiriyorsanız rahatlamak için kullanabilirsiniz.

Toy Story

Apple Watch, var olan herhangi bir saatin en büyük üçüncü parti kasa ve kayış serilerinden birine sahip olmasıyla bilinir. Bu da, Apple Watch’u çocuklar için uygun bir cihaza dönüştürmeyi mümkün kılar. Bu saat yüzü, Toy Story film serisinin ana karakterlerini sergiliyor. Şu anda Woody, Buzz Lightyear veya Jessie’den birini seçebilirsiniz, karakterler canlanır ve size el sallar.

Mickey & Minnie Mouse

Bu saat yüzü sizi çocukluğunuza geri götürecek ve Mickey veya Minnie Mouse’u seçmenize izin verecektir. Karakterler zamanı göstermek için ellerini hareket ettirir, ama vücutlarını doğal olarak hareket ettirirler. Eski bir klasikte modern bir şey. Yüz ayrıca Hatırlatmalar da dahil olmak üzere bir kerede üç komplikasyon kullanmanıza izin verir.

Astronomi

Astronomi meraklıları için, zamanı gösteren ve Dünya, Ay ve Güneş Sistemimizin gerçek zamanlı bir modelini sergileyen bir yüzdür. Dünya size gece ve gündüz arasındaki geçişi gösterir. Ayın evrelerini de takip edebilir veya yılın herhangi bir gününde gezegenlerin konumunu görmek için Güneş Sistemi görünümünü seçebilirsiniz. Dijital Kurma Kolunu döndürmek de zamanın geçişini gösterecektir, böylece gezegenlerin ya da bir sonraki dolunayın hizalanmasını izleyebilirsiniz.

Hızlandırılmış

Hızlandırılmış çekim, dünyanın dört bir yanından altı manzara ve şehir manzarasını gösteren zarif bir yüzdür. Her baktığınız zaman, günün o saatinde o şehri veya manzarayı size gösterecektir. Ayrıca, bu yüze en fazla iki komplikasyon da ekleyebilirsiniz, ki bu da en basit olanlardan biridir.

Minimalist Sayılar

Yüzlerin en minimalistini arıyorsanız, o zaman sizin için bu olabilir. Sayılar yüzü, saat ve dakikaları akrep ve yelkovanla gösterir, sol üst köşede saat görüntülenir. Sayının renklerini ve yazı tipini de değiştirebilirsiniz, ancak bu yüzle yapabileceğiniz bu kadardır. En alta bir komplikasyon ekleyebilirsiniz.

Basit

Basit yüz, en esnek yüzlerden biridir ve bunu istediğiniz kadar çıplak bırakabilir veya kullanışlı hale getirebilirsiniz. Sadece saat ve dakikayı gösterecek şekilde ayarlayabilir veya en fazla beş komplikasyon ekleyebilirsiniz. Basit yüz, Modüler yüze benzer, ancak bu daha zariftir, size dijital yerine analog saat yüzünü gösterir.

X-Large

Apple Watch, gençlerin yanı sıra yaşlılara da uyar. Küçük bir metni okumakta zorlanan bir kişi için Apple Watch satın almayı planlıyorsanız, bu yüz bir cankurtaran olabilir. Size dijital zamanı kalın olarak gösterecek ve saatinizin yüzünü kaplayan ekstra büyüklükte bir yazı tipi kullanacaktır. Ayrıca bir komplikasyon da ekleyebilirsiniz, ancak ekranınızın ortasını kaplayacak ve hala size en güncel zamanı gösterecektir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.