Xerox’tan Yeni Nesil Çözümler

Yenilikçi baskı teknolojileri ve akıllı iş çözümleri ile tanınan Xerox, yeni nesil çözümleri ile işyeri verimliliğinde devrim yaratıyor.

Macline - - Röportaj -

Xerox’un yeni nesil ConnectKey teknolojisine sahip cihazları, mobil ve bulut bağlantısı, işlevselliği artıran ve gittikçe genişleyen uygulama kütüphanesi ile ilgili bilgileri, Xerox Türkiye Kurumsal İş Çözümleri ve Yazılımlardan Sorumlu Ürün Müdürü Can Gemalmaz’dan aldık.

Newtech: ConnectKey platformu hakkında bilgi verir misiniz?

Can Gemalmaz: ConnectKey platformu Xerox’un 2013 yılında geliştirdiği ve sürekli güncellenen bir platform. ConnectKey tek başına bir işletim sistemi veya yazılım değil, genel olarak Xerox cihazların sahip olduğu tablet ekranlar, mobil, bulut bağlantıları, uygulamalar ve güvenlik özelliklerinin bütününün oluşturduğu bir ekosistemdir. ConnectKey 2017 Teknolojisi de Mayıs 2017’den itibaren tüm ofis grubu ürünlerimizde son teknoloji ile uyumlu bir şekilde sunuluyor.

Zaman ve para tasarrufu NT: Sistem müşterilerinize ne gibi avantajlar sağlıyor?

CG: Basit bir örnekle anlatayım. Günümüzde pazardaki çok fonksiyonlu cihazların hepsi e-mail gönderme özelliğine sahip. Ama asıl soru gönderdiğimiz dokümanı ne yapmak istediğimiz. Sonuçta yapmak istediğim işlem, elimdeki dokümanı bulut hesabıma kaydetmek. Dokümanı e-mail gönderip, mail hesabıma bağlanıp,bilgisayarıma indirip, daha sonra bulut hesabıma bağlanıp dokümanı arşivlemek yerine ConnectKey bulut uygulamaları ile tek adımda dokümanı istediğim hedefe kaydedebiliyorum. Dünyanın herhangi bir yerinde de herhangi Xerox cihaz ile bulut hesabıma bağlanarak çıktı alabiliyorum. Aynı şekilde cep telefonu ve diğer mobil cihazlarla da baskı imkanı sağlayabiliyoruz. iOS veya Android cihazlardan doğrudan baskı alabiliyoruz. Birçok bulut ve ağ bağlantısı ile mobil baskı seçeneği

var. Bununla birlikte, hiçbir ağ bağlantısı olmasa da cihazda bulunan kablosuz kitten cihaza bağlanıp doğrudan da baskı gönderebiliyoruz. Xerox cihazlara artık bir fotokopi makinesi veya çok fonksiyonlu yazıcı değil, işyeri asistanı diyoruz. Günlük iş akışlarınızda birer asistan görevi görüyorlar.

Güvenli baskı NT: Güvenli baskı yazılımlarının günlük iş akışlarına nasıl bir katkısı oluyor?

CG: Şirketlere kattığımız en önemli artılardan biri, güvenli baskı yazılımları ile Xerox cihazların uyumlu halde sunulması. Yaptığımız kurumsal çalışmaların %80-90’ında güvenli baskı sistemlerini de konumlandırıyoruz. Bu yazılımlarla kağıda bağımlı verimsizlikleri ortadan kaldırıyoruz. Zaten iş biraz dijitale dönüyor, ama kağıda baskı hala bir ihtiyaç. Şirketler artık, ne kadar baskı yaptıklarını, kimin ne kadar baskı aldığını, ve baskı maliyetlerini detaylı olarak görmek istiyorlar. Sonuç olarak da bundan tasarruf etmek istiyorlar. Güvenli baskı yazılımları da temelde şunu sağlıyor: Çalışanların mevcut şirket kartları baskı sistemine entegre ediliyor ve bu kartları kullanarak baskı alıyorlar. Baskı almak isteyen kişi cihaz başına gidip kartını okutmadığı sürece gönderdiği baskı yazıcıdan çıkmıyor. Baskı güvenliğinin ilk adımı bu. İkinci avantajı, geniş çaplı raporlama sunması. Yüze yakın rapor tipi var. Bu üst düzey raporlama, şirketlerin baskı maliyetlerini yönetmesine olanak sağlıyor.

NT: AltaLink ve VersaLink serilerinizin farklılıkları nelerdir?

CG: VersaLink cihazlar, giriş seviyesi cihazlarlar, küçük çalışma grupları ve orta ölçekli şirketlerin kullanılabileceği seviyedeki modellerden oluşuyor. AltaLink cihazlar ise büyük ölçekli kurumsal şirketlerde, devlet kurumlarında, üniversitelerde konumlandırdığımız, yüksek hacimli ve farklı son işlemci seçeneği sunan cihazlar. Bununla birlikte, AltaLink ve VersaLink cihazlarımız aynı teknolojik altyapıya sahip. Tüm cihazlarımız ConnectKey 2017 teknolojisi ile sunuluyor. Özetle, ayrıldıkları noktalar baskı kapasiteleri, sonlandırma seçenekleri, sarf malzeme ömürleri gibi donanımsal farklılıklar.

Yazı İşleri Müdürümüz Xerox Türkiye Kurumsal İş Çözümleri ve Yazılımlardan Sorumlu Ürün Müdürü Can Gemalmaz Serdar Uzun

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.