Apple HomePod Püfleri

HomePod’dan en iyi şekilde yararlanılması için birkaç seçenek sunacağız. Aşağıda başlamanıza yardımcı olacak en iyi HomePod ipucu ve püf noktaları var.

Macline - - Editörden -

Apple’ın HomePod’u Şubat ayında çıktığında, mükemmel ses kalitesi çok beğenilmişti, ancak akıllı ev entegrasyonu konusunda eksik olduğu söylendi. Yine de, Apple sistemine entegre iseniz ve yeni bir HomePod satın almayı düşünüyorsanız, cihazın neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz.

Çeviri özelliklerinin kullanımı

Siri, İngilizceden Fransızcaya, İspanyolcaya, Almancaya, İtalyancaya ve Çinceye kolayca tek yönlü çeviri yapar. Denemek için ona şunları söyleyebilirsiniz, “Hey Siri, how do you say ‘goodbye’ in German?” veya “What’s ‘cat’ in Spanish?”

Ünlü idolleriniz konusunda gazeteleri atlatın

Bu Apple HomePod püfünü bildiğiniz zaman ünlüler için dedikodu dergilerini satın almaya gerek yoktur. Örneğin, “Hey Siri, bana Zac Efron’dan bahset” diyerek pop yıldızları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Siri, onlar hakkında daha fazla bilgi sunarak ünlüler hakkında sormaya devam etmenizi isteyecektir.

Aile üyelerinin market listelerine katkıda bulunmasına izin verin

Bir alışveriş turu sırasında ne satın alınacağına karar vermek, genellikle ev halkının toplu bir çabasını gerektirir. Bunu, Apple HomePod ipucu ile daha kolay yönetilebilir hale getirebilirsiniz. Herhangi bir aile üyesinin devam eden bir listeye ekleme yapmasına izin verin. Öncelikle iPhone’unuzun Ayarlar’ını başlatın ve Hatırlatıcı’ya gidin. Ardından, iCloud altında Aile öğesini seçin. Bundan sonra, aile içindeki herkes satın almak için bir şeyler ekleyebilir. Bu, “Siri, market listesine elma ekle” demek kadar kolay.

HomePod’da Apple Music’i yayınlamak için AirPlay’i kullanın

Apple Music için AirPlay’i kullandığınız sürece, HomePod’u iPhone’unuzun Müzik uygulaması aracılığıyla kontrol etmek mümkündür. Kontrol Merkezi’ne gidin ve sağ köşedeki ses kartına basın. AirPlay simgesine basın, ardından HomePod’a dokunun. Bunu ayarladıktan sonra, HomePod’u kontrol etmek için iPhone ve Müzik uygulamasını kullanın. Sırada ne olduğunu görün, çalma listesine ekleme yapın, sesi kontrol edin, ileri gidin veya önceden dinlenen şarkılara geri dönün.

Bir odayı (veya tüm evinizi) komutunuzla melodilerle doldurun

HomePod, bu kadar zengin ses kalitesi sunduğundan, onu sıklıkla müzik dinlemek için kullanmak istersiniz. “Siri, müzik çal” dediğinizde, sanal asistan Apple Müzik tercihlerinize göre sizin için kişiselleştirdiği müzikleri çalacaktır. Neyse ki, her seferinde yeni bir şarkı da eklenir, böylece şarkı listesinden sıkılmazsınız. Ayrıca, iOS 11.4 ile yeni çoklu oda entegrasyonu, özellikle Apple tarafından özel olarak üretilmemiş hoparlörlerde bile müzik dinleyebileceğiniz anlamına gelir.

Çalma listenizin senkronizasyonu için Siri’ye yardım edin

Müzik dinlerken “Hey Siri, bunu sevdim,” ya da “Hey Siri, bundan nefret ediyorum” diyebilirsiniz. Siri, bu tercihlerden yola çıkarak sizin için seçtiği müziği yeniden yapılandırır.

Sanatçıların başka müziklerini de keşfedin

Apple Music, birçok sanatçının kariyerindeki şarkıları üç oynatma listesine ayırıyor. Bunlar Temeller, Sonraki Adımlar ve Derin Kesmeler. Siri’nin sanatçıyı ve çalma listesi adlarından birini çalmasını söyleyerek onları HomePod’da dinleyin. Örneğin…

Beyonce’nin en popüler şarkılarını hızlıca çalmak için “Hey Siri, Beyonce Temelleri çal” deyin.

Beyonce’nin diğer hit parçalarını dinlemek için “Hey Siri, Beyonce Sonraki Adımlar’ı çal” deyin.

Kendinizi en iyi hayranı olarak mı düşünüyorsunuz? Beyonce’den daha fazlasını dinleyin, “Hey Siri, Beyonce Derin Kesmeleri çal”.

Sesi kontrol etmek için sesinizi kullanın

Apple HomePod ipuçlarına gelince, hoparlörün sesini değiştirme talimatları olmadan hiçbir liste tamamlanmaz. “Hey Siri, müziği aç” veya “Hey Siri, daha yüksek sesle” deyin. Ayrıca Siri’nin belirli bir ses seviyesine ayarlanmasını isteyebilirsiniz: “Hey Siri, sesi yüzde 80’e ayarla.”

Müzik bilginizi artırın

Hiç belli bir grupta kimin gitar çaldığını bilmek istemez misin? Siri’nin sanatçılar, gruplar ve albümler hakkında kapsamlı bilgisi vardır. Bir sonraki parçayı dinlediğinizde şu soruyu sorun: “Hey Siri, bu albümün adı nedir?” veya “Hey Siri, bu albüm ne zaman piyasaya çıkmış?”

HomePod’da Spotify içeriği çalın

Birçok kişi, HomePod’un neler yapabileceğini bilmek istediğinde, Apple Müzik’in yanı sıra başka servislerin akan medyasını kullanmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorlar. Favori Spotify şarkılarınızı çalmak için Spotify uygulamasını açın. Ardından, Mevcut Cihazları seçin. Diğer Cihazlar’ı seçin ve sonra da HomePod’u seçin. Spotify’ı dinlerken sanatçı bilgilerini isteyebilir ve bir şarkıyı kimin yazdığını veya söylediğini öğrenebilir, bir albüm hakkında daha fazla bilgi edinebilir, bir albümün ne zaman yayınlandığını söylemesini isteyebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.