Olloclip Filmer’s Kit

Bu lenslerle iPhone’unuz artık mümkün olmadığını düşündüğünüz fotoğrafları da çekebilir.

Macline - - Inceleme -

Kolaylık ve uygun fiyat söz konusu olduğunda, burada akıllı telefon kamerasının hükmü geçer. Ancak bu çok işlevli, taşınabilir cihazlar, bağımsız kameraların esnekliğinden yoksunlar. Akıllı telefon aksesuarı objektifler, bu sınırlamaların bir kısmını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır, ancak telefonunuzu bir kamera olarak kullanmanın rahatlığını ve taşınabilirliğini de azaltabilirler. Olloclip’in iPhone lens koleksiyonu, her bir lens kiti için fiyatı yaklaşık 100 doları bulurken, her iki dünyanın da en iyisini sunmayı amaçlıyor. Olloclip Filmer’s Kit, her şeyi bir araya getirerek, ergonomik bir tutamaçla birlikte tek bir pakete dahil ediyor ve bunu uygun bir fiyatla sunuyor. Hiçbir özel lens bir akıllı telefonu bir DSLR’ye dönüştüremez - ancak Olloclip lens seti daha önce imkansız olan çekimleri sadece mümkün kılmıyor, daha da iyi çekilmesini sağlıyor. Odak uzaklığı menzilini uzatıyor ve hatta çokça istenen bazı bokeh çekimlerini bile gerçekleştirebiliyor.

Olloclip’in klipsi

Olloclip lensleri, iPhone 7/8 ve iPhone 7 Plus /8 Plus’a uyum sağlamak için iki farklı boyu- tu ile, bir iPhone’un üstüne geçen bir klipsin içine oturmaktadır. Lensler, iki mandalla sabitlenmiş klipsteki bir boşluğa oturan bir tabana vidalanıyor. Bir düğme, bu mandallardan birini geri çekerek, lensin klipsten çıkarılmasına izin veriyor. Tasarım, lensleri değiştirmeyi kolaylaştırıyor, ancak iPhone kameranın üzerine oturmayacağı yerde lensi arkaya monte etmek de mümkün. Bağlandıktan sonra, sadece 2-in-1 Balık gözü ve Makro lensleri kullanmak için lensi çıkarıp takmak gerekecektir. Bu tasarım, lens üzerinde parmak izi kalması şansını en aza indirmeye de yardımcı oluyor. Klips ayrıca çift taraflıdır, yani arkaya bakan kamera üzerinde bir lense ve ön taraftaki kamera üzerinde başka bir lense sahip olabiliyorsunuz. Klips, her iki tarafta da birer lens olacak şekilde tasarlanmış; sadece tek bir lens takmak istiyorsanız, klipsin hareket etmesini önlemek için diğer tarafa da boş bir taban (Blanking Base) eklemeniz gerekir. Bu taban olmadan lens yerinden oynar, video çekerken kameranın titremesini artırır. Her ne kadar telefonun üst kısmına otursa da, klipsin düşmesi endişesi taşımadık, bir yere çarpsa bile düşmeyecek kadar sağlam duruyor. Lens klipsini saklayan plastik parça, bir telefon standı ve tripod gibi ikiye katlanıyor. Olloclip ayrıca klipsi kolay tutmak için bir bilek kayışı ve bileklik de içeriyor. Bir dezavantajı, klipsin ekranın üstündeki küçük bir bölümü kaplamasıdır. iPhone’un default kamera uygulamasını kullanırken,önce klipsi kaldırmadan HDR, Canlı Fotoğraflar veya otomatik zamanlayıcı seçeneklerine erişilemiyor.

Temel lens seti

Olloclip’in Temel Lens Seti üç lens içeriyor. Süper geniş ve balıkgözü, klipse iliştirilen normal plastik tabana oturuyor. Ancak makro lens, balıkgözü klipsin içine yerleştirilmiş. Balık gözünün sökülmesi, tabandaki küçük makro lensi ortaya çıkarıyor. Temel Lens Seti, Filmmaker’s kitinin içinde yer alıyor. Kitin içinde Temel Lens Seti’nin (Balık Gözü, Süper Geniş Açı ve Makro 15x lensler) yanı sıra Aktif Lens Seti (Telefoto 2x ve Ultra Geniş Açı lensler) ve 225 derece eklemli mobil video tutma kolu Pivot da yer alıyor.

Fiyatı: 809 TL

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.