Popüler Mac Oyunları

Bugünlerde oyun alanında, büyük rol yapma macera oyunları ile ilginç, sıradışı oyunlar dikkatleri oldukça çekiyorlar.

Macline - - Oyun -

Oynanacak yeni bir oyun mu keşfetmek istiyorsunuz? Eğer oldukça yetenekli bir Mac’iniz varsa, şu anda çok fazla seçeneğiniz de var. Size oynanmaya değecek bir dizi yeni oyun sunabiliriz ve bunların çoğu da derinlikli, büyük ölçekli oyunlar. “Pillars of Eternity II: Deadfire” ve “The Elder Scrolls Online’s Summerset”ın genişletilmişi gibi rol yapma destanları, en büyük iki örnek. Şansınıza bu listede muhtemelen ilginizi çekecek bir şeyler bulabilirsiniz.

House Flipper ($20)

House Flipper, bakımsız evleri satın alma ve onları yeniden satışa hazır hale getirme konusundaki kablolu TV şovlarından birinin oynanabilir bir versiyonu gibi; ancak bu durumda, dağınıklıkları temizlemekten, duvarları yıkmaktan, elektrik sorunlarını düzeltmekten ve daha fazlasından sorumlu olan kişi sizsiniz. İç tasarımdan inşaata kadar tüm zor işleri kendinizin yapmasına izin veren bir ilk kişi oyunu ve bütçenizi gerçek hayatta bu

işi yapanlar gibi yönetmek zorunda kalıyorsunuz. Bu, inanılmaz bir simülasyon, ancak atipik oyun konsepti satışları artırdı ve Twitch yayıncıları ve YouTuber’lar için eski eşyalarını paylaşma konusunda favori haline geldi.

The Elder Scrolls Online: Summerset ($30)

The Elder Scrolls Online, çok oyunculu bir oyun seçiminizse, yeni Summerset genişleme paketini de görmelisiniz. Bir önceki Elder Scrolls macerasının popülerliği göz önünde bulundurulduğunda, geçen yılki Morrowind eklentisi ile aynı etkiye sahip değil, ancak Summerset’in hala sunabileceği çok şey var. Geçtiğimiz ay genişleme devam etti ve High Elves’in adı var kendi yok evine erişim ile birlikte, aslında önemsenecek hikayeler ve karakterler de dahil olmak üzere ilgi çekici yeni bir içerik sundu. ESO’yu zaten oynuyorsanız, genişletmeyi sadece Steam’de satın alabilirsiniz, ancak yeni bir oyuncuysanız, Digital Collector Edition, The Elder Scrolls Online’ın temel oyununu da sizlere sunuyor.

Moonlighter ($20)

Burada ilginç bir kombinasyon var: Moonlighter, Legend of Zelda’dan esinlenen zindan savaşçısının bir parçası ve bir bölü- mü banal perakendeci simülatörü. Mağaza sahibinin oğlu olan Will gibi, gününüzü fiyatları ayarlayarak, müşterilerle etkileşime geçerek, personeli yöneterek ve mağazayı geliştirerek geçireceksiniz. Ama gece, oyun çok farklılaşıyor. Will, bir savaşçı olarak gece yaratıklarla savaşacak ve yağmalamak için gizemli zindanlara dalacak, sonra da buralardan elde ettiklerini dükkanında satacaktır. Oyunun iki yüzü birbirini besliyor ve ilk değerlendirmeler oldukça olumlu, Stardew Vadisi’ne benzeyen bir gündüz çarkının akşamları zorlu mücadeleye dönüşmesi çok olumlu karşılandı.

Quarantine Circular ($6)

Pek çok oyun, onur nişanı olarak geniş bir içerik sunmayı ve alıcıları çekmek için pek çok tekrarı destekliyor, ancak geçen sene beğeni kazanan Subsurface Circular, farklı bir yöne gitti. Bir “tek kişilik oyun” olarak nitelenen oyun, bir robot dedektif hakkında, metroda bir gizemi açığa çıkarmak için kendi çapında bir konuşma ile küçük ve özlü bir anlatı macerasıydı. Ve şimdi Quarantine Circular, tamamen bağımsız bir hikaye ile hemen hemen aynı şeyleri yapıyor. Bu, diyalog merkezli yaklaşımı birbirine benzese bile, bir devam oyunu değil: Bu kez, küresel bir salgının ortasında bulunan bir uzaylı hakkında bir grup bilim insanı konuşuyor ve diyaloğun sonuçları insanlığın geleceğini (veya ölümünü) şekillendirebilir.

Monster Prom ($12)

Tanışma simülasyonları zaman zaman oldukça garip olabilir - güvercinler hakkında bile bir tane var - ve Monster Prom kesinlikle bu kriterlere uyuyor. Canavarları yıldızlaştırmanın ötesinde, aynı zamanda rekabetçi yerel çok oyunculu bir deneyim. Görünüşe göre bu ilginç indie oyun için oldukça iyi eleştiriler var. Balodan üç hafta önce ve senin (yine, bir canavar olarak) bir kavalyen yok. Ne ya-

palım? Peki, bu hikaye odaklı oyun büyük etkinlik için bir arkadaşı garantiye almaya çalışırken çeşitli seçeneklere yol açar. Komik, riskli ve kesinlikle sıradışı görünüyor. Garip sınıf arkadaşlarınızın duyguları için savaşabilirsiniz.

Total War Saga: Thrones of Britannia ($40)

Creative Assembly’ın ‘Total War’ oyunu, genellikle büyük, tarihsel strateji destanları sunuyor, fakat Total War Saga: Thrones of Britannia farklı bir taktik deniyor. Serinin daha küçük, daha akıcı bir şekilde gitmesi için, daha kompakt bir masal üzerinde durmanın ve serinin bir kısmının kırpılmasını sağlamanın yanı sıra, oyunun çekirdeğini koruyor. Thrones of Britannia MS 878’de başlıyor, çeşitli güçler (Anglo-Saksonlar ve Viking göçmenler dahil) Britanya’yı kontrol etmeye ve geleceğe giden yolu belirlemeye yardım etmeye çalışıyorlar. Oyuna tepkiler tahmin edilebileceği gibi geniş kapsamlıydı: eleştiriler genel olarak oldukça iyi, bir- çok Steam kullanıcısı ise bu değişiklikten rahatsız olmuş.

Horizon Chase Turbo ($20)

Orijinal Horizon Chase, mutlak favori iOS yarış oyunlarından biri ve şimdi retro ilhamlı oyun, Horizon Chase Turbo ile Mac’te mevcut. Küçük ekranlı sürüm gibi Turbo da, Out Run ve Top Gear gibi eski oyunlara saygı gösteriyor, sizin rekabeti atlatmak ve zaferi güvenceye almaya odaklanmanızla birlikte her şeyi basitleştiriyor.

Horizon Chase Turbo, parlak, açısal görünüm bozulmamış olsa bile özenle hazırlanmış grafiklerden yararlanıyor, ayrıca tüm modlarda dört oyuncuya bölünmüş ekran desteği var. Ayrıca, 31 otomobille birlikte, 48 şehire yayılan 109 parkurlu içerikle dolu. Canlı online oyun olmasa da, rakiplerle skor tablolarında liderlik için savaşabilirsiniz.

Framed Collection ($10)

Framed, iPhone ve iPad’deki en benzersiz oyunlardan biridir ve Framed 2 de aslında aynı. Ve şimdi bu oyunların ikisini de 2-for-1 Framed Collection ile Mac’de oynayabilirsiniz. Eğer iOS’ta her iki oyunu da oynamadıysanız, işte işin özü: Etkileşimli bir çizgi roman biçiminde oynanan gizemli bir oyun. Esasen, çizgi roman panellerini gerçek zamanlı olarak yeniden düzenleyerek hikayeyi ilerletecek ve olayların karakterinizin ilerlemesine ya da hayatta kalmasına yardımcı olacak şekil- de gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bu, bulmaca çözmenin ve deneme-yanılma oyununun bir parçası, ve sonuç son derece ilgi çekici. Framed dokunmatik kontroller ile mükemmel bir şekilde oynanıyor, ancak bir mouse işaretçisi yeterli olmalı.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration ($60)

2013’ün Tomb Raider’ı efsanevi diziyi heyecan verici bir şekilde yeniden başlattıktan sonra, Rise of Tomb Raider, Lara Croft’un çaylak gezginden sağlam bir maceracıya evrimine burada da devam ediyor. Rise aynı kalıpta inşa edilmiş, büyük, detaylı ortamlarda geçiyor, kötü adamlarla gergin karşılaşmalar ve çözülecek şaşırtıcı mezarlar var. Oldukça sinematik ve çekici. PC versiyonu birkaç yıl önce piyasaya çıktığında çok övülmüştü. Bu “20. Yıl Kutlaması” sürümü, ek me- zarlar ve misyonlar, miras kostümler ve Croft Malikanesi’nin keşfedilmesini de içeren yeni

ekstralar içeriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.