Apple’ın duyurmadığı ürünler

Macline - - Kapak Konusu -

Apple’ın etkinliği bitti. Şirket, yeni bir akıllı saat ve üç yeni telefon sundu. Yeni AirPod ve geciken AirPower şarj cihazı neredeydi? İşte bu konuda bildiklerimiz. Aralık 2017’de analistler “yeni AirPod” hakkında küçük bir not yayınladılar ve “2018 yılının sonunda” piyasaya sürüleceğini tahmin ettiler. Birkaç ay sonra Bloomberg, çıkacak AirPod’un, şu anki AirPod’da olduğu gibi, kulaklığın yanlarına dokunmak yerine, Siri’yi eller serbest bir şekilde aktive etmesine izin vereceğini bildirdi. Ve daha sonraki bir raporda, su geçirmez bir yapıya, uzun menzile ve gürültü engelleme özelliklerine sahip olacağını iddia etti. İşte Apple’ın Eylül etkinliği geldi ve geçti, ancak AirPod 2’den bir haber yok.

Bu onun iptal edildiği anlamına gelmez. Apple, beklenen yeni MacBook ve iPad modellerini de duyurmadı. Ayrıca, AirPod’lar Aralık ayından önce yenilenen ürünler arasına katılabilirler.

Gözlemciler, bir yıl önce, iPhone X ve Apple Watch Series 3’ün duyurulduğu etkinlikte, Apple’ın yeni şarj standardı olan AirPower’ı kısaca gördüler. Şirketin yöneticileri bunun çok cihazlı şarjı destekleyecek bir kablosuz şarj matı şeklinde sunulacağını söylediler. Ayrıca 2018’de çıkacağı da belirtildi. Şurada 2019’a dört aydan kısa bir süre kaldı. Haziran ayında Bloomberg, AirPower şarj cihazının tasarımındaki gecikmelerden bahsetti. Apple mühendislerinin, kullanıcıların şarjı başlatmak için cihazlarını herhangi bir yere yerleştirebilmelerine izin vermek istedikleri rapor edildi. Çok cihazlı şarj cihazları, farklı boyutlarda üst üste binen manyetik bobinler gerektiriyor ve bu da aşırı ısınma riskini önemli ölçüde artırıyor. Başka bir sorun: AirPower şarj cihazının özel güç yönetimi çipinin, Apple’ın iOS işletim sisteminin küçük bir sürümünü çalıştırabilmesi.

Bloomberg’e göre, bugüne kadar Haziran ayında planlanan çıkış tarihi Eylül’e ertelenmişti. Ancak AirPower mat da, Eylül’deki etkinlikte sunulmadı ve daha da ilginci, Apple web sitesinde neredeyse bunların hepsinden bahsetmişti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.