2018’in En İyi Mac Oyunları

Apple Mac kullanıcıları bu yılın harika oyunlardan yeni yılda da zevk alabilirler.

Macline - - Oyun -

Oyun ve Mac bilgisayarları her zaman en iyi şartlarda bulunmuyor. Birçoğu, en iyi PC oyun deneyiminin Windows tabanlı bir makine ile geldiğini düşünüyor ve zamanlarını bir Mac’le oyun oynamaya ayırmıyor. Bu argüman genellikle çoğu Mac’lerin güçlü bir GPU’ya sahip olmaması ve sınırlı donanım tasarımları ile başlar ve biter. Mac’te oyun oynama seçenekleri Windows PC’lere göre sınırlı olsa da, Mac oyun kütüphanesi uzun bir yol kat etti. Son zamanlarda, daha çok A-listesi oyu- nu, Mac aracılığıyla oynanacak hale geldi ve Apple’ın sadık oyuncularının gözdesi oldular. Özel bir oyun PC’si olmaksızın Stardew Valley ve World of Warcraft: Battle for Azeroth gibi özel oyunlar oynayabilirsiniz. Tüm Apple tutkunları için, en iyi Mac oyunlarının dar biri listesini hazırladık.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Warcraft evrenindeki Horde ve Alliance arasındaki çatışma yıllardır sürdü, ama World of Warcraft: Battle for Azeroth’da tamamen savaşa dönüştü. Sevilen bölgelerin yok edilmesi ve tüm gezegeni tehdit eden güçlü düşmanlarla, iddia hiç bu kadar yüksek olmamıştı ve Blizzard en son genişleme için elinden geleni yaptı. Yeni işbirliği “Warfronts”, sizi 19 diğer oyuncuyla birlikte çalışmaya zorluyor ve yeni bir baskın gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz, bu da tüm topluluğa topluluğa kendini kanıtlama fırsatı veriyor. Diğer hayranlık uyandıran özellikler, özel “müttefik ırklar” da dahil olmak

üzere Battle for Azeroth ile oyuna giriyor ve yeni oynanabilir alanlar, size yeni maceraları tamamlama ve gizli hazineyi keşfetme fırsatı sunuyor. Eğer aceleyle seviyeyi tamamlamak için yeni bir karaktere sahip olmak istiyorsanız, 1’den 110’a kadar yükselebilirsiniz, sadece maksimum seviye 120’den 10 seviye daha geride.

League of Legends

Riot Games’in League of Legends oyunu, milyonlarca oyuncu belirli şampiyonlar ile stratejiler geliştirir ve takımlarıyla koordinasyon kurarken, her gün online olarak mücadele ettikleri küresel bir fenomendir. Oyun nispeten düşük sistem gereksinimleriyle, Mac’lerde de tümüyle oynanabiliyor. İlk başta birkaç şampiyonla karşı karşıya gelmeye hazırsanız, oynamak tamamen ücretsizdir, bu yüzden oyunun sizin için uygun olup olmadığını görmek için testin hiçbir zararı yoktur.

Dota 2

Biraz daha sert bir şeyle ilgilenen oyuncular, Dota 2 size göredir. Önceki sürümü, hayatına Warcraft III için bir mod olarak başladı, ancak devamı, neredeyse hiçbir şey yapmayan özel MOBA oyuncularının peşine düştü. Sadece tavşan deliğinden aşağı düşerseniz oyunun boş zamanınızın çoğunu işgal edebileceği konusunda uyaralım.

Stardew Valley

Bir zamanlar çok sevdiği Harvest Moon çiftliği serisinin yarattığı hayal kırıklığının ardından, ilk kez oyun geliştiren Eric Barone, oyunun kendi versiyonunu yaratmak için, muhteşem bir retro-ilham ruhunu, büyüleyici karakterleri, evlilik, mücadele ve lansman sonrası pek çok desteği birleştirdi. Oyunun yayıncısı Chucklefish, oyun başlangıçta taraftarlara sunulduğunda online çok oyunculu özellik için söz vermişti ve özellik kısa bir süre içinde “farmhands” şeklinde oyu- na gelecek: çiftliğinizi çalıştırmada size yardımcı olan üç arkadaşınız olabilecek ve hatta oyunda evlenebilecekler. Ancak Stardew Valley, sadece bir çiftlik simülatöründen daha fazlasıdır. Bu aynı zamanda, balıkçılık ve madencilik gibi alanlarda seviye yükseltme, meslekleri özelleştirme, yeni alanları açığa çıkarma, canavarlar ve eserlerle dolu tehlikeli bir mağarayı keşfetme gibi özellikleri olan bir rol yapma oyunudur - Animal Crossing oyunlarındaki gibi, daha sonra bunları yerel müzeye bağışlayabilirsiniz, ancak dikkatinizi kendi kişisel mülkiyetinize vermek isterseniz, kırsal bir cennet yaratmak için evinizi ve çevresindeki çiftliğinizi tamamen özelleştirebilirsiniz.

Starcraft II: Wings of Liberty

Starcraft, 1998’de piyasaya sürüldüğünde küresel bir fenomen haline geldi ve devamı Starcraft II: Wings of Liberty geleneği 2010’da sürdürdü. Güney Kore’de bile o kadar çok oynandı ki, bazıları onu ülkenin ulusal sporu ilan ettiler. Bu, yayıncı Blizzard’ın gerçek zamanlı strateji destanı için büyük bir övünç kaynağıdır, bunu da hak ediyorlar. Oyunda üç ayrı grubun kontrolünü ele geçirebilirsiniz: Terran, Zerg ve Protoss. Wings of Liberty’nin ana hikayesi Terran’ın komutasını üstlenmeniz üzerineyse de, çok oyunculu oynarken üç gruptan biri olarak oynayabiliyorsunuz. Görevleri yakından kontrol eder ve çeşitli so-

rumlulukları üstlenmiş şekilde oynarken gelişirseniz, Starcraft II’yi oynamayı sürdürmek isteyeceksinizdir. Kaynaklarınız, mevcut birimleriniz ve düşmanlarınız üzerinde keskin bakışlarınızı gezdirmek, herhangi bir eşleşmede dövüş şansına sahip olmak için kilit önemdedir. Yanlış zamanda yanıp sönüyorsanız, binlerce Zerg yeni gelişen evinizi yerle bir eder. O zamandan beri, iki kritik takdir edilen genişleme (Heart of the Swarm ve Legacy of the Void) sunuldu, bunları da edinebilirsiniz.

Portal 2

Portal 2, bağımlılık yapan birinci şahıs bulmaca oyununda oyuncuları Aperture Science’a döndürüyor. Dev Aperture araştırma tesisinden ayrılmaya ve özgürlüğünü talep etmeye çalışırken, Chell rolüyle oynuyorsunuz. Eşsiz bulmacalarla donatılmış çeşitli odalarda çalışmayla görevlendiriliyorsunuz, ikonik portal silahlardan başka hiç bir silahınız yok. Çeşitli nesneleri, ortamları kullanacak ve çoğu zaman tesis içerisinde ilerlemek için kendinizi kullanacaksınız. Portal 2, önceki sürümün başarılı formülüyle genişletildi ve desteklemek için derin bir hikaye eklendi. Aktörler Stephen Merchant ve J.K. Simmons sesi tekrarlayan karakterler ve oyundaki çalışmaları da tam isabetli. Olay, ciddi bir çatışma ile ilgili olsa da, oyun her fırsatta iyi zamanlanmış komedi ile dolu. Portal 2, oyundaki en eşsiz deneyimlerden biri ve aynı zamanda en komik olanlarından biri.

Kerbal Space Program

Kerbal Space Program, sıradışı bir bileşen kombinasyonu sunuyor. Çizgi film unsurlarına ve oyunu dolduran garip, minyon tarzı yaratıklara rağmen, KSP şaka değil. Uçuş simülasyonu hiç bu kadar derin, bu kadar ilgi çekici, ya da çok fazla bağımlılık yapmamıştı ve Kerbal, ciddi roket yapım düşüncelerini dengeleyerek, sonsuz denemeye izin veren affedici bir oyun ile hem sıradan oyuncuya hem de ciddi fizikçiye bir oyun alanı sunuyor. Oyun, sadeleştirilmiş görünümleri ve tatmin edici bir ilerleme hissinden yararlanan hemen hemen her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ay’a ulaşabilen bir roketin nasıl yapılacağını öğrenmek için sayısız saatler harcayabilirsiniz, ancak sadece ay sınırını denemenin sonuncu olmadığını anlayabilirsiniz. İnanılmaz tekrar değeri ile KSP, hem eğitici hem de eğlenceyi kanıtlayan birkaç oyundan biri.

Sid Meier’s Civilization VI

Seride önceki oyun biraz hafif bir ilgi uyandırdıktan sonra (Civilization: Beyond Earth), geliştirici Firaxis tam güçle geri döndü. Civilization VI, 2010’un Civilization V’ini öne çıkaran şeyin üzerine geliştirildi, ancak daha güçlü kültür ve bilim ağaçları, daha dinamik seçenekler ve dünya liderlerinin neden belirli bir şekilde hareket ettiğine ilişkin daha fazla tahmin eklendi. Bu, önceki Civilization oyunlarını oluşturmada yılların gelişim ve deneyiminin doruk noktasıdır ve bunu da göstermektedir. Civilization VI, lansmanından bu yana Aztekler, Persler, Nübyeliler ve Avustralyalılar da dahil olmak üzere, kontrol etmek için önemli miktarda medeniyeti içerdi. Her biri, Aztekler için Montezuma gibi ünlü bir tarihi figürün önderliğinde ve birkaç ayda bir çıkan yeni içerikle, eski oyuncuların yeni oyuna geri dönmeleri ve yeni bir oyun başlatmaları için birçok nedene sahip.

Minecraft

2009’da sunulan temel sürümde Minecraft’ın popülerliği küçümsenmiyor. Bu oyuna silahsız bir şekilde sadece ellerle başladıktan sonra, muazzam, rasgele bir harita üzerinde mutlak özgürlüğe sahip olursunuz. Çöpten yiyecek aramaya başlarsınız ve önce elmas ve altın için zemin seviyesi madenciliğinin de altında olduğunuzu bilin. Arkanıza dikkat edin, zombiler ya da sürüngenler gibi birkaç düşman, karakterinize zarar verebilir ve manzaranızı havaya uçurabilir. Bu yüzden bağımlılık yaratan bu kadar basit oyun Minecraft, size birkaç dakika içinde gökdelenler ve labirent tarzı maden kuyuları inşa eder. Pikselleştirilmiş, 8 bitlik grafikler bazıları- nın uzak durmasına neden olabilir, ancak oyun herhangi birini veya tüm oyuncuları memnun etmek için yeterlidir.

Gone Home

Gone Home, oyuncuyu hiçbir bulmaca ve düşman bulunmayan bir çevreye sokan ve sadece keşfetmelerine izin veren nadir oyunlardan biridir. Bir sonuç var elbette, ama oraya nasıl ulaşacağınız tamamen size ve nasıl araştırdığınıza bağlıdır. Yurtdışında bir yıl kaldıktan sonra eve dönüyorsunuz ve ailenizin yaşadığı yere vardıktan sonra bakıyorsunuz evde kimse yok. Oyuncu, ailenin nereye gittiğine ve ne yaptıklarına ilişkin ipuçları için evi gözden geçirir. Oyunun ipuçlarını nasıl bulacağınız ve bunları nasıl bir araya getireceğiniz konusunda tam bir kontrole sahipsiniz. Eşsiz oyun stili ile Gone Home, baştan sona sizi bilgisayarınıza bağlayacak. Silahsız veya Büyük Babalar olmadan ve daha fazla gizemle Bioshock oyununu düşünün.

Hearthstone

Blizzard’ın çok oyunculu kart oyunu Hearthstone mobil cihazlarda oldukça beğeni topladı, ama aynı zamanda Mac’inizdeki büyük ekran için de mükemmel bir oyun. Basit, öğrenmesi kolay oyun mekaniği ve hızlı bir oyun süresi ile, tek bir oturumda çeşitli savaşlardan kolayca geçebilirsiniz ve oyunun mükemmel eşleştirme sistemi, benzer yetenekli oyuncularla eşleşmenize yardımcı olur, böylece her oyun birbirine denk güçler arasında ve yoğun geçer. Hearthstone, Blizzard’ın en ünlü oyunlarından olan Warcraft’ın ünlü karakterleri ve oynanabilir kartlar haline gelebilme yeteneklerinden faydalanıyor. Rakibinize bir Murloc ordusu göndermek istemişseniz, sonunda zafer kazandığınzıı iddia etmeden önce zayıf saldırıların ardından onları yenersiniz, Hearthstone’dan daha iyi bir oyun yoktur.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.