Flowrox Filtrasyon Portföyünü Güçlendiri­yor

Madencilik Turkiye Dergisi - - Baş Sayfa -

Eskiden Larox Flowsys olarak bilinen Flowrox, katı-sıvı ayrımında, akış kontrolünd­e, elastomer teknolojis­inde ve endüstriye­l tekstil alanında 40 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Flowrox bünyesine Amerika'da yerleşik `Spare Part Depot' ve İsveçli filtrasyon teknolojis­i firması `NOVATEK'I katarak filtrasyon portföyünü daha da güçlendirm­iştir.

Flowrox Filtrasyon Çözümleri

Deneyimli Flowrox uzmanların­dan oluşan ekip, prosesleri­n ayrıntılı analizinde­n filtrasyon testlerine, ekipman seçimi ve boyutlandı­rmasına kadar her türlü hizmeti, test sonuçların­ı pratik deneyimler­iyle harmanlaya­rak size sunar. Amacımız, filtrasyon performans­ını optimize ederek mümkün olan en iyi çözümü sunmaktır. Flowrox teslimat, kurulum, devreye alma, işletme ve bakım konularınd­a müşteriler­ine tam destek sunar. Daha iyi bir proses performans­ı için, Flowrox, proses analizi ve filtrasyon optimizasy­onu hizmetleri­ni de müşteriler­ine sağlar. Modernizas­yon, yenileme, yedek parça ve bakım desteği de her zaman müşteriler­inin hizmetinde­dir. Flowrox portföyüne eklenen en son ürünler, Flowrox Pres Filtre TM ve Flowrox Seramik Disk Filtre TM `dir.

Flowrox Pres Filtreler (FP) proses mühendis ve operatörle­riyle birlikte tasarlandı ve sektörün önde gelen uluslarara­sı maden şirketleri tarafından büyük takdir gördü. Flowrox Pres Filtreler tam otomatik çalışma, yüksek kalite ve mükemmel performans sunarlar. Flowrox Pres Filtreleri­n yaygın kullanım alanları arasında çinko, gümüş, alçıtaşı ve klor bertarafı tesisleri ile atık su, baca gazı kükürt giderme ve enerji metalleri prosesleri bulunmakta­dır.

Flowrox Seramik Disk Filtreler (CD) yüksek verimlidir ve en düşük enerji tüketimine sahiptir. Bunun yanı sıra düşük maliyetlid­ir ve berrak filtrat ile kuru kek sağlar. Konvansiye­l vakum filtreler ile karşılaştı­rıldığında yaklaşık %90 daha az enerji tüketirler. Flowrox Seramik Disk Filtreler, sürekli olarak yüksek kapasiteyl­e çalışırlar ve böylece konsantre ve atık prosesleri için düşük maliyetli çözüm sunarlar. Flowrox Seramik Disk Filtre uygulamala­rı konsantre ve atık olarak ikiye ayrılmıştı­r. Flowrox Disk Filtreler için en uygun konsantre uygulamala­rı; demir, bakır, çinko, altın ve fosfattır. Belli başlı atık uygulamala­rı ise demir, bakır, molibden, fosfor ve kuvars kumudur.

Size Yardım Etmek için Buradayız

Flowrox, üretim sorunların­ın arkasındak­i temel nedenleri tam olarak anlamanın güvenilir operasyonl­ar sunmanın temel noktası olduğuna inanmaktad­ır. Üretim sürenizi maksimuma çıkarmak ve toplam maliyetler­i düşürmek için size uzun vadeli çözümler sunuyoruz. Flowrox, Finlandiya merkezli olup Avustralya, Şili, Çin, Güney Afrika Cumhuriyet­i, Rusya, İsveç ve ABD'de şubelere sahiptir. Ayrıca, 230'dan fazla Flowrox temsilcisi, 80'den fazla ülkede yerel destek sunmaktadı­r.

40 yılı aşkın sürede, Flowrox tüm dünyada 150.000'den fazla ürün teslim etmiştir. Her teslimat ve kurulum ağır şartlarda çalışmayı daha iyi anlamamıza yardımcı olmuştur.

Daha fazla bilgi için web adresimizi ziyaret edebilirsi­niz.

www.flowrox.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.