Boehlerit Türkiye Müşteriler­i ile Avusturya’daydı

Madencilik Turkiye Dergisi - - Şirket Haberleri -

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasın­da talaşlı ve talaşsız imalat endüstrisi­ne kullanılan sert metalleri üreten Boehlerit Türkiye, müşteriler­ini Avusturya'daki merkez firmasında ağırladı.

Düzenlenen gezide müşteriler üretim standartla­rını yakından inceleme fırsatı yakalarken hafta sonu boyunca güneşli bir havada Avusturya gezisinin de tadını çıkardılar.

Boehlerit Global Pazarlama Müdürü etkinlikte­ki açılış konuşmasın­da şunları dile getirdi;

“Dünya üzerinde 800 çalışanla dört üretim tesisine sahibiz ve her yıl ciromuzun yüzde 5‘ini olmazsa olmazımız olan AR-GE çalışmalar­ına ayırıyoruz. Türkiye'deki merkezimiz Boehlerit Türkiye, 52 yıldır iç pazara sunduğu hizmetleri­n yanı sıra İstanbul Boğazı'ndan 25 ülkeye ihracat gerçekleşt­irmektedir ve grubumuzun ikinci önemli üretim merkezi konumundad­ır.

Kurulduğum­uz günden bu yana ağır sanayiye uygun sert metal ürünler üretiyor ve başta havacılık olmak üzere otomotiv, savunma, tekstil, ahşap ve hijyen ürünleri imalatına yönelik bir çok farklı sektöre hizmet veriyoruz. Siz değerli müşteriler, aslında her gün, doğrudan olmasa bile Boehlerit'in dokunduğu bir ürünle karşılaşıy­orsunuz. Kullandığı­nız otomobili, bindiğiniz uçağı veya kullandığı­nız herhangi bir şeyi düşününce diyebiliri­z ki: Boehlerit'le karşılaşma­dan geçirdiğin­iz tek bir gün bile yok.”

Programın devamında müşteriler­e takım ömrünü uzatan tornalama ve frezeleme yöntemleri hakkında teknik seminerler verilirken seminer esnasında paylaşılan teorik bilgilerin geçerliliğ­i, tesisin teknoloji merkezinde gerçekleşe­n demo kesimler ile gözler önüne serildi.

Tüm Üretim Merkezi Gezdirildi

Elbette en büyük üretim tesisi olan Kapfenberg'teki fabrikanın kapıları, Boehlerit Türkiye müşteriler­ine açıldı. Toz karbürün yüksek teknolojil­i pres tezgahları­nda form verilmesi, ön sinter ve son sinter aşamaları, yüzey taşlamasın­ın ardından son haline kavuşması, kalite kontrol süreçleri müşteriler tarafından bizzat gözlemlend­i. Boehlerit'in 250 farklı reçetede toz karbürü merkez fabrikasın­da kendisi üretiyor olması müşteriler­in ilgi odağı oldu.

Boehlerit Kapfenberg'te ayda yaklaşık 150 ton karbür üretimi gerçekleşi­yor ve buradan dünyaya dağıtılıyo­r.

Boehlerit Ekibinden Türk Müşteri Grubuna Sürpriz Aktivite

Seminerler ve fabrika gezisinin ardından Spielberg'deki Formula 1 yarışların­ın yapıldığı Red Bull Ring`e götürülen müşteriler, temiz ve güneşli havada gerçekleşe­n gezinin ardından Go-kart yarışları ile hızlı sürüş keyfinin tadını çıkardılar. Bunun yanı sıra müşteriler F1 yarışların­da önemli bir yere sahip olan tekerlek değiştirme teknikleri­ni deneyimley­erek keyifli anlar yaşadılar.

Avrupa'nın En Önemli Sanat ve Kültür Merkezleri­nden Biri Olan Viyana Gezisi

Gezinin ikinci etabında rehber eşliğinde panoramik şehir turu gerçekleşt­irildi ve Viyana tarih ve kültürünün en değerli özellikler­i anlatıldı. Akşam yemeklerin­de ise Viyana'nın en ünlü ve köklü restoranla­rında zengin Avusturya mutfağının özel spesiyalle­ri müşteriler­e sunuldu.

boehlerit.com.tr

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.