Enerji Bakanlığın­da Flaş Atamalar

Madencilik Turkiye Dergisi - - Editörden -

6 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan son Cumhurbaşk­anlığı kararların­a göre T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Yardımcılı­ğı görevini yürüten Mithat Cansız görevden alınarak yerine Prof. Dr. Şeref Kalaycı atandı.

Diğer taraftan bir süredir Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) görevini vekaleten yürüten Mehmet Bıçkıcı'nın yerine de MTA Genel Müdür Yardımcısı Cevat Genç atandı.

Prof. Dr. Şeref Kalaycı Hakkında

1965 yılında Trabzon'da doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversite­si İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Fairleigh Dickinson Üniversite­si/New Jersey'de İşletme dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2000 yılında Boğaziçi Üniversite­si Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme dalında Doktora yaptı. 28.07.1993-27.10.1997 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversite­si İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 27.10.1997-23.01.2001 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversite­si İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesin­de Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 23.01.2001-21.06.2013 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversite­si İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör görevlerin­de bulundu.

04.07.2013 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversite­si İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalına Profesör olarak atandı.Akademik çalışmalar­ının yanında, Üniversite Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Dekan Yardımcılı­ğı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyelikleri ve Ana Bilim Dalı Başkanlıkl­arı gibi idari görevlerde ve Isparta Ekonomi ve Yönetim Derneği Başkanlığı gibi sosyal görevlerde bulunmuştu­r.

17.09.2018 tarihinde Eti Maden İşletmeler­i Genel Müdürlüğün­de Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanan Prof. Dr. Şeref KALAYCI evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedi­r.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.