Modoko ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürün

45 yılı aşkın deneyimi ve engin bilgisi ile mobilya sektörüne yön veren ve sektörün lokomotif kuruluşları arasında ön sıralarda yer alan Modoko, bünyesinde yer alan yüzlerce mağaza önderliğinde dekorasyona yönelik farklı bakış açılarını geniş bir ürün yel

Maison Française - Maison Francaise - Deco Rehber - - İÇINDEKILER - Yapım Selmin Ünver Eser. Fotoğraflar Bora Hırsova.

Maison Française: Türk mobilya sektörünü yıllar öncesi ile karşılaştırdığınızda bize dünden bugüne Modoko’nun değişme ve gelişme sürecinden biraz bahseder misiniz? İ. Etem Özçelik:

Gelişen teknoloji ile birlikte tabii ki mobilya sektöründe de pek çok değişiklik oldu. Modoko günümüzde bünyesindeki yüzlerce mağaza ile farklı beğenilere ve bakış açılarına uygun, daha zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. Müşterilerimizin Modoko’ya olan güvenlerinin artırılması ve tüketicilerin karşılaşabileceği mağduriyeti önleyebilmek amacıyla üyelerin haklarını yasal anlamda korumayı hedefliyoruz. Bu sebeple Modoko Güvence Belgesi (MGB) uygulamasını başlattık. Ayrıca “Modoko Mobil Uygulaması” ile tüketicilerin mağazalarımıza ve mağazalarımızın ürünlerine daha kolay erişim sağlamalarını hedefliyoruz. “Modoko Mobil Uygulaması” Android ve iOS (Apple) telefonlar için mobilya alışverişinde kolaylık sağlıyor. Akıllı telefon ve tabletlerde ücretsiz olarak kullanılabilecek olan uygulama, kullanıcılara aynı zamanda favori kategorilerini oluşturma fırsatı da sunuyor. Böylelikle kullanıcılar, seçmiş oldukları kategorilerdeki firmaların yollayacağı bildirimlerle anlık mobilya kampanyaları ve fırsatlardan yararlanabiliyor. Biz teknolojide de her zaman bir adım önde olmak adına tüm gelişme- leri ve yenilikleri takip ediyoruz. Mobilya almak isteyen tüketicilerimiz artık istedikleri her an firmaların adres, telefon, mail ve internet adres bilgilerine ulaşabilecek. Ayrıca dekorasyon severlerin gelecek dönemde markaların ürün görselleri ile yeni tasarımlarını da yakından takip edebilmeleri mümkün olacak.

Maison Française: Modoko’nun kuruluş öyküsü nasıl gelişti? İ. Etem Özçelik:

Mobilya sektörünün önemli oyuncularından biri olan Modoko, 1969 yılında İstanbul Anadolu Yakası Dudullu’da kurulmuştur. Avrupa’nın en büyük mobilya alışveriş merkezi özelliğini halen koruyan ve 350 mağazada perakende mobilya satışı yapılan Modoko aynı zamanda ürün zenginliği ile Türkiye’de de bir ilk olma özelliğine sahip. Çocuk mobilyasından ofis mobilyasına, oturma odasından aksesuara kadar her mekâna ve ihtiyaca uygun mobilya ve aksesuar seçeneklerini sunan Modoko’nun ürün yelpazesi ve mağaza çeşitliliği dekorasyon severlere sunulan hizmet ve ayrıcalıklarla birlikte her geçen gün daha da gelişerek yenileniyor.

Maison Française: Modoko’yu hangi başlıklar altında inceleyebiliriz? İ. Etem Özçelik:

Modoko’da bir ev için gerekli olan her çeşit ürünü bulabilirsiniz. Tekstilden halıya ve hatta aydın-

Mobilya ve dekorasyon konusunda birçok markayı tek bir çatı altında buluşturan Modoko, farklı beğenilere, beklentilere ve dekorasyon stillerine hitap eden geniş ürün yelpazesi ile yaşam alanlarına stil sahibi bir bakış açısı kazandırıyor.

latma tasarımlarına kadar her tür ürün satın alması yapılabilen Modoko’nun etrafındaki atölyeler ve imalatçılarla beraber ürün sayısı 30 bine çıkmakta ve bu rakam her geçen gün artış göstermektedir. Mobilya çarşısı olarak Modoko; otel, villa, restoran ve ofis gibi mekânların isteğe özel dekorasyonunu da üstlenerek deneyimli iç mimarlar tarafından kişiye özel tasarlanan yaşam alanlarının anahtar teslim hizmetiyle fark yaratıyor.

Maison Française: Modoko toplam kaç mağazadan ve metrekareden oluşuyor? İ. Etem Özçelik:

Öncelikle Türkiye’nin önde gelen zincir mobilya markalarının en büyük bayiliklerinin Modoko’da yer aldığını belirtmeliyiz. Bünyemizde bu markalardan butik ve kişiye özel tasarım sunan markalara kadar uzanan toplam 267 işletmeci ile 350 mağaza yer alıyor. Bu anlamda Modoko toplamda 150 bin metrekare alan üzerine oluşturulmuş bir dekorasyon platformu niteliğinde.

Maison Française: Modoko olarak öncelikli amacınız, ileriye yönelik hedefleriniz ve projeleriniz nelerdir? İ. Etem Özçelik: Her geçen gün

Modoko’nun çıtasını biraz daha artırmayı hedefliyoruz. Yazılı, görsel ve işitsel basında önemli reklam kampanyaları yürütüyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Modoko Life Exclusive dergimiz ise ciddi tiraj rakamlarıyla kalitemizi bir kez daha ortaya koyuyor. Ayrıca Ocak ayında İSMOB’un gerçekleştireceği fuarda ziyaretçilerimizi standımızda sürprizlerle ve mobilya kullanımı üzerine hazırladığımız projelerle şaşırtmayı hedefliyoruz. Uzman bir kadro tarafından hazırlanan doğru mobilya kullanım tekniklerini, eylül ayı itibariyle her hafta sonu Modoko bünyesinde kurulacak olan stantları ziyaret eden Modoko misafirleriyle paylaşacağız. Yapacağımız bu ve benzeri çalışmalarda hedefimiz müşterilerimize ve ziyaretçilerimize mobilyaların temizliği, bakımı ve daha uzun ömürlü kullanımı gibi önemli konularda ışık tutmak. Tabii bu arada küçük ziyaretçilerimizi de düşündük. Her hafta sonu Modoko’da ücretsiz popcorn ve pamuk şeker dağıtan maskotlarımızla, onları ve ailelerini keyifli dakikalar bekliyor.

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik

Modoko’da her stile, zevke ve bütçeye uygun toplam 350 mağaza yer alıyor.

Modoko, Dudullu’da 150 bin metrekarelik bir alanda konumlandırılıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.