Nurus

1980’li yıllardan itibaren ofis mobilyalarında uzmanlaşma kararı alan Nurus, bu alanda Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezinin de sahibi.

Maison Française - Maison Francaise - Deco Rehber - - İÇINDEKILER -

Ülkemizin Red Dot Product Design ve Design Management Europe ödüllü ilk markası olan Nurus, aynı zamanda Türkiye’de mobilya sektörüne IF Product Design ve Good Design ödüllerini kazandıran ilk marka olma özelliği de taşıyor. 1999 yılından bugüne, 50’den fazla uluslararası tasarım ödülü kazanan Nurus, 2017 yılında Renée, Diadem, Lips ve Take Five gibi pek çok ürünüyle uluslararası ödüllerine yenilerini ekledi. Nurus’a 2017 yılının ilk ödüllerini Renée çalışma masası getirdi. Nurus Design Lab tarafından, ev ve home ofislerde samimi ve şık çalışma alanları oluşturma amacıyla tasarlanan Renée, yalnızca uluslararası bağımsız jüri tarafından seçilen ürünlerin değerlendirilmeye alındığı German Design Ödülü’nü kazandı. Renée’nin ikinci ödülü, dünyanın en prestijli yarışmalarından biri kabul edilen ve en seçkin ürünlerin sembolü olan If Product Design’dan geldi. Nurus, Renée ile uluslararası bağımsız jürilerden kazandığı ödüllere, 11-79 yaş aralığında kullanıcılar tarafından oylanan Universal Design ödülünü de ekledi.

Ergonomik kullanım

Çalışma alışkanlıklarının ve stillerinin farklılıkları düşünülerek iki farklı seçenekle tasarlanan Renée, kablo yuvası sayesinde elektrik bağlantılarına ulaşmayı kolaylaştırırken kabloların sebep olduğu karmaşayı da önlüyor. Renée’nin kesilmeleri, ağrıyı ve kan dolaşımının yavaşlamasını engelleyen eğimli masa kenarları ise ergonomik bir kullanım sunuyor. Kısa yan kenar saclarına sahip olan Renée’nin, modern tasarımına sıcaklık ve düşsel bir dokunuş katan yumuşak sümeni bulunuyor. Leke tutmayan sümeni ile Renée, kağıt-kalem kullanmayı sürdüren ve el yazısını tercih edenler için romantik bir seçenek olarak görülüyor. Daha yüksek yan kenar saclarına ve portatif depolama birimlerine sahip olan Renée Yüksek ise, depolama birimleri ile esnek ve işlevsel bir kullanım sunuyor. Renée Yüksek’in gizli mıknatıslar yardımıyla metal saclarda konumlandırılabilen raflarının yanı sıra ihtiyaçlar doğrultusunda bölünebilen çekmeceleri de bulunuyor. Nurus, 2017 yılında, Red Dot ödüllerine Nurus Design Lab tasarımı Lips ve Martin Ballendat imzalı Diadem ürünleriyle iki yenisini daha ekledi.

Ankara Söğütözü, Koç Kuleleri, Söğütözü Cad., 2/D, 13, Çankaya, Ankara. Tel: (0312) 447 62 32. shop.nurus.com

Ergonomik ve öDüLLü TASARıMLAR NURUS’UN OfiS MOBILyALARıNDA IMzASı NITELIğINDE.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.