Dekorasyon projesi evsahiplerine ait. Vintage mobilyalar, seyahatlerden getirilmiş aksesuarlar ve aile yadigârı parçalar kompozisyonu oluşturan başlıca unsurlar.

Maison Française Part 2 - - BAŞ SAYFA -

Buranın bir yaşam kozasına dönüştürülmesi, yatak odaları gibi özel alanların ana bölümden ayrılması, eski fabrika bacalarının çıkarılması gibi onları bekleyen zorlu mimari süreç için Colin çifti, 2003 yılında harekete geçebilmiş. Bu süre içerisinde üçe çıkan çocuk sayılarının da etkisiyle endüstriyel bu yapının bir ailenin yaşayabileceği konforlu bir yuvaya dönüştürülmesi onlar için gitgide imkansız görünmeye başlamışken, mimar arkadaşları Stefano Moreno onların yardımına yetişmiş. Mekânın endüstriyel kimliğine sadık kalınarak birbirine açılan ana yaşam alanları kurgulanmış. Kişisel mahremiyeti gerektiren ebeveyn ve çocuk odaları, yapının ana mekânından duvarlarla ayrılan tek bölüm. Toplamda 230 metrekarelik bir alan, loft yaşam şeklinin stil kodlarıyla uyumlu açık alan aritmetiğiyle tasarlanmış.

Künye Evsahipleri: Philippe Colin ve eşi. Evinyeri: Brüksel, Belçika. Evinyapısı: 300 metrekarelik fabrikadan dönüştürülmüş loft. Mimariproje: Stefano Moreno, Moreno Architecture&Associés (www.moreno.lu) Dekorasyonstili: Vintage dokunuşlarla endüstriyel ve çağdaş bir tarz.

Ev sahibi Philippe Colin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.