Smeg sezona hızlı giriyor
Dünyanın ünlü markalarından Smeg yenilediği showroom’u, yeni tasarımları ve ürünleriyle bu yıl da ön plana çıkıyor. Smeg Türkiye Genel Müdürü Adnan Kamış, Smeg’deki yenilikleri paylaştı.
Maison Française: Smeg’in showroom’unu yenilerken nelere dikkat ettiniz? Showroom’u ziyarete gelen tüketicilerinize neler sunuyorsunuz?
Adnan Kamış: Showroom’u yenilerken ürünlerin yansıttığı çizgiyi bozmadan, tasarımı ön planda tutarak yerleşime dikkat edildi. Amacımız tüm ürünleri teşhir etmek değil çünkü Smeg çok geniş ürün yelpazesine sahip bir marka. Buradaki amacımız tasarımıyla, teknik özellikleri ön plana çıkmış, tüketicilerimizin yaşamında kolaylıklar sağlayan, mutfağın yaşam alanı haline gelmesine katkıda bulunabilen ürünleri sergilemekti. Bunu da başardığımızı düşünüyorum.
MF: Smeg dünyaca ünlü tasarımcılarla yaptığı çalışmalarla da ön plana çıkan bir marka. 2021 yılında tüketicileri ne tarz ürünler bekliyor?
A. Kamış: Sürprizlerimiz tabii ki olacak. Yeni tasarımlarla ürün gamını genişleteceğiz.
MF: Küçük ev aletlerinde yeni ürünler olacak mı? A. Kamış: Evet. Kahve makineleri, daha küçük hacimli su ısıtıcıları, el mikserleri şimdilik tasarım aşamasında olan ve üretim planlamasına alınacak olan ürünler arasında yer alıyor.
MF: Smeg ürünleri denildiğinde ilk akla gelen renkleri oluyor. Renkleri nasıl belirliyorsunuz? 2021 yılında eklenen renkler var mı?
A. Kamış: Smeg, renk konusunda tamamen gündemi takip ediyor. Kalıplaşmış birtakım renkler haricinde örnek vermek gerekirse geçtiğimiz yıl taupe rengi, barut grisi, yakut kırmızısı ve
zümrüt yeşilini renkleri arasına aldı ve bu renkler kullanıldığı ürünler ile birlikte oldukça ilgi gördü. MF: 2021 yılı için hedefleriniz neler?
A. Kamış: Smeg aynı zamanda teknolojik olarak da yeniliklere imza atıyor. 2020 yılında satışa çıkardığı ve pandemi sebebiyle yapamadığı ürün lansmanlarını bu yıl içerisinde yapmayı planlıyor. Restoran zincirlerinde ve otel mutfaklarında profesyonellerin kullandığı Blast Chiller (şok dondurma-soğutma ve düşük ısıda pişirme) cihazını ve vakum çekmecesini evde kullanılmak üzere ürün gamına dahil etti. Bu yıl 60 cm buharlı pişirici ve fırın, yine 60 cm mikrodalga ve fırın ürün gamına eklendi. Kısa bir süre içerisinde bu ürünleri Türkiye pazarına sunmuş olacağız. Sene sonuna doğru üç fonksiyonu bir arada bulunduran (buharlı fırın, mikrodalga fırın, fırın) ürünümüzü de müşterilerimize sunacağız.
Smeg’in yeni ürünleri arasında kahve makineleri, küçük hacimli su ısıtıcılar ve el mikserleri de yer alıyor. smeg.com.tr