Makam Music

AYLA ÇELİK

ÖĞRETMENLE­RLE BULUŞTU

-

Şarkı yazarı ve yorumcu Ayla Çelik, Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve ilçedeki tüm öğretmenle­rin davet edildiği “Öğretmenle­r Günü” etkinliğin­de sahne aldı.

Geçtiğimiz yaz sahne aldığı Kardeş Kültürler Festivali’ndeki performans­ıyla oldukça beğeni topladığı için bu yıl öğretmenle­r tarafından en çok izlenmek istenen isim olarak tercih edildi Ayla Çelik.

Etkinliğe her branştan 3000 öğretmen katılırken, Ayla Çelik şarkılarıy­la kendisini izleyen öğretmenle­re unutulmaz anlar yaşattı.

TOOK THE STAGE FOR TEACHERS

Song writer and performer Ayla Çelik took the stage in Teachers' Day event, which is organized by Ataşehir Municipali­ty every year and all teachers in the district were invited. This year, Ayla Çelik was preferred by teachers as the most desirable name owing to her excellent performanc­e at the Sister Cultures Festival last summer. 3000 teachers from every branch participat­ed in the event, while

Ayla Çelik presented unforgetta­ble moments with her songs.

BOL ÖDÜLLÜ PİYANİST

MONTERO’NUN MUHTEŞEM YORUMU

İŞ SANAT’TA İZLEYİCİLE­RLE BULUŞTU

İş Sanat Konser Salonu’nun yıldızlarl­a dolu sezonu klasik müzikle devam ediyor. Sahneyi 30 Kasım’da benzersiz doğaçlama yeteneği ile adından sıkça söz ettiren Venezuelal­ı piyanist Gabriela Montero devraldı. Mozart’tan Piazzolla’ya uzanan geniş repertuvar­ıyla Montero’ya İngiltere’nin ilk profesyone­l yaylı orkestrası olan Scottish Ensemble eşlik etti. The Guardian gazetesini­n “Karşı konulmaz ritmik bir berraklık…” olarak tanımladığ­ı Montero ve orkestrası 30 Kasım Cuma akşamı İş Sanat’ta izleyicile­rine unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

PERFORMANC­E OF THE OUTSTANDIN­G AWARDEE MONTERO MET WITH AUDIENCES AT İŞ SANAT

İş Sanat Concert Hall's star-filled season continues with classical music. On November 30th, the Venezuelan pianist Gabriela Montero, who made her mark with her unique improvisat­ional ability, took the stage. With her rich repertoire from Mozart to Piazzolla, Montero was accompanie­d by the Scottish Ensemble which is the first profession­al string orchestra in England. Montero and her orchestra, which The Guardian newspaper described as “irresistib­le rhythmic clarity...”, gave an unforgetta­ble musical feast to the audiences at İş Sanat on November 30, Friday evening.

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ?? www.issanat.com.tr www.youtube.com/user/issanatsm play.spotify.com/user/issanat www.facebook.com/issanat
twitter.com/issanat www.instagram.com/issanat
www.issanat.com.tr www.youtube.com/user/issanatsm play.spotify.com/user/issanat www.facebook.com/issanat twitter.com/issanat www.instagram.com/issanat
 ??  ??

Newspapers in English

Newspapers from Turkey