Dijital dönüşümde İSO ve GE Dijital işbirliği yapacak

İstanbul Sanayi Odası ve GE Dijital arasında yapılan işbirliği anlaşması çerçevesinde; dijitalleşme yolundaki İSO üyesi sanayi firmalarına yeni bir ufuk çizilmesi ve önlerini daha iyi görmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Makina Magazin - - ¡Ç¡NDEK¡LER -

İstanbul Sanayi Odası (İSO), şirketlerin dijital dönüşümü konusunda önemli bir girişime imza attı. İSO, 18 bini aşkın üyesinin dijital dönüşümüne ışık tutmak amacıyla dünyanın önde gelen dijital dönüşüm hizmet sağlayıcısı GE Dijital ile işbirliği yaptı. İki kurum arasında yapılan işbirliği; dijitalleşme yolundaki İSO üyesi sanayi firmalarına yeni bir ufuk çizecek, önlerini daha iyi görmelerini sağlayacak. Firmalar, özellikle dijitalleşme yatırımı yaparken ihtiyacı olan adımları zamanında ve kanıtlanmış tecrübelere dayalı olarak atabilecekler. İso’nun Odakule binasında gerçekleştirilen işbirliği anlaşması imza törenine; İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve GE Dijital CEO’SU William Ruh katıldı.

Bahçıvan: "Oyunun kuralları yeniden yazılacak"

Dijitalleşmenin tüm sektörlerde oyunun kurallarını yeniden yazacağını ve imalat sanayiinde ise tamamen oyun değiştirici bir rol üstleneceğini dile getiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm halkalar dijitalleşmeden nasibini alacak. Biz de, üyelerimizi bu yolculukta en güvenilir iş ortağı olarak desteklemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

GE Dijital ile yaptıkları anlaşmanın sanayiciler için önemine dikkat çeken Bahçıvan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Uluslararası coğrafi üretim dinamiklerinin yeniden şekilleneceği bu dijital çağda, ülke olarak bu değişimi kaçırmamak için ulusal çapta, üretimde dijital dönüşüm stratejisinin; teşvik-destek sistemi, insan kaynakları ve eğitim politikalarını da içerecek şekilde belirlenmesi ve etkin bir şekilde uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Dijitalleşmeyi bir noktada 'Veri Ekonomisi' olarak da yorumlayabiliriz. Süreçlerinizde anlamlı veriler üretebilmek ve bu verileri hem insan gücünü değerlendirmek, hem de makinaların kullanımı için anlamlandırmak önemli bir yetkinlik olarak karşımıza çıkıyor."

Ruh: "Heyecan verici bir ortaklık"

Ge’nin büyük bir sanayi şirketi olarak son birkaç yıl içinde inanılmaz bir dijital dönüşüm yaşadığına dikkat çeken GE Dijital’in CEO’SU William Ruh ise, varlık yönetiminden üretim süreçlerine ve çalışanların çalışma şekillerini dijitalleştirmeye kadar her şeyi gözden geçirdiklerini bildirdi. Dünya genelinde sanayi sektörünün dijitalleşmesini desteklemekten gurur duyduklarını belirten Ruh, “Özellikle İstanbul Sanayi Odası ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığın heyecan verici olduğunu düşünüyoruz. İSO, binlerce şirketi tek bir ortak amaç etrafında topluyor. GE Dijital ise, endüstrileri birbiriyle bağlı ve optimize hale getirmek için dijital geleceğe doğru yol almaya yönelik bu ortak amacı destekleyecek niteliğe sahip” dedi.

Erdal Bahçıvan (solda) ve William Ruh.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.