ETKİNLİK

Makina Magazin - - IÇINDEKILER -

Fastener Fair Turkey 1-3 Mart’ta düzenlendi

Otomotiv endüstrisi Automechanika İstanbul’a çıkarma yapacak Hannover Messe 2018 açılış için gün sayıyor

Bağlantılı tedarik zinciri çözümleri

1-3 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açan Fastener Fair Turkey 2018, 2016 yılında gerçekleştirilen fuara göre yüzde 70’lik bir büyümeyle toplam 2 bin 900 kişi tarafından ziyaret edildi.

Fastener Fair Turkey 2018 (4. Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojileri Fuarı), 1-3 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı. Bağlantı ve sabitleme elemanları teknolojilerinin sergilendiği etkinlik; bağlantı ve sabitleme elemanları üreticilerini, toptancılarını, bayileri/distribütörlerini ve son kullanıcılarının yanı sıra, bağlantı elemanları üretim ekipmanları konusunda uzmanlaşmış firmaları bir kez daha buluşturdu.

2018 yılında düzenlenen etkinliğin 2016’daki fuara oranla yüzde 70’lik bir büyüme ile toplam 2 bin 900 kişi tarafından ziyaret edildiğini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “47 ülkeden yüzde 11,2’lik uluslararası ziyaretçi oranı da, Türkiye bağlantı elemanları sektörünün üretim gücünü ve ihracat performansını yansıttı. Büyüyen bağlantı elemanları endüstrisi ile fuara dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonellerinin güçlü katılımına ve ziyaretine ek olarak; Fastener Fair Turkey 2018, Cumartesi gününün dâhil edilmesiyle ilk kez üç gün olarak düzenlendi. Bu ek gün, Avrupa ve Asya’daki ticaretin buluşma noktasında fuarın itibarının artmasına da katkıda bulundu.”

“190 katılımcı firma yer aldı”

14 farklı ülkeden 190 katılımcı firmanın, birçok önemli imalat ve yapı sektör firmalarına geniş bir yelpazede farklı ve en son ürünlerini ve servislerini fuarda sergilediklerini ifade eden yetkililer, “Ayrıca, fuara bağlantı elemanları tedarikçilerinin katılımları da dikkat çekiciydi. Organizatör Mack Brooks Fuarcılık'ın da, katılımcılardan ziyaretçi sayısının ve kalitesinin yüksek olduğunu belirten direkt birçok olumlu geri dönüş alması da memnun ediciydi. Katılımcıların pek çoğu 2020 yılında gerçekleştirilecek fuarda stant yerlerini etkinlik esnasında onayladılar” diye konuştular.

“Bir sonraki fuar 2020’de düzenlenecek”

Fastener Fair Turkey 2020’nin, yüz yüze iş görüşmelerinin yapılması, yeni ticari ilişkilerinin ve iş bağlantılarının kurulması ve yeni birçok fırsatın tekrardan oluşturulması için yine üç gün boyunca İstanbul’da düzenleneceğini aktaran yetkililer, “2020 yılındaki fuarın tarihleri yakın bir zamanda duyurulacak” dediler.

Fastener Fair Turkey’in, Mack Brooks Fuarcılık tarafından bağlantı elemanları endüstrisi için dünya çapında düzenlenen fuar serilerinin bir parçası olduğunun altını çizen yetkililer, şunları aktardılar: “Bu seriler; Fastener Fair Italy, Fastener Fair France, Fastener Fair India, Fastener Fair Mexico, Fastener Fair USA ve Avrupa’nın bu sektör için başlıca uluslararası ticaret fuarı olan Fastener Fair Stuttgart’tan oluşmaktadır.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.