ROBOT TEKNOLOJİLERİ

Makina Magazin - - IÇINDEKILER -

Robotbilimciler, Boğaziçi Üniversitesi’nde buluşacaklar Zorlu Holding, robotik takımlara desteğini sürdürüyor Vitra’ya ilk yerli robotik otomasyon hattı

Boğaziçi Üniversitesi; robotik yol haritasını çıkarmak, robotbilim alanındaki en yeni teknolojileri paylaşmak ve işbirliklerini artırmak amacıyla 12-14 Nisan’da Türkiye Robotbilim Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

Boğaziçi Üniversitesi; robotbilim alanında faaliyet gösteren araştırmacıları ve endüstri çalışanlarını bir araya getirmek ve Türkiye’nin robot bilimlerinde yol haritasını çıkarmak amacıyla 4. Türkiye Robotbilim Konferansı’na (TORK 2018) ev sahipliği yapacak. Etkinlik, 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’teki Albert Long Hall’da düzenlenecek. Konferansta; robotbilim alanında faaliyet gösteren araştırmacılar ve endüstri çalışanları bir araya gelerek, özgün bildiriler ve çalıştaylar ile robotiğin çok farklı alt alanlarındaki son bilimsel ve teknolojik gelişmeleri paylaşacaklar. Ayrıca, Türkiye’nin ihtiyaçlarının ve kabiliyetlerinin uluslararası rekabeti de göz önüne alarak nasıl eşleşebileceği, endüstriyel katılımcılar ve bilim insanları tarafından masaya yatırılacak.

İlgi çekici konular tartışılacak

Etkinlikte; insan-robot etkileşimi, öğrenen robotlar, yumuşak robotlar, robot ve etik gibi ilgi çekici konular tartışılacak. Konferansın davetli konuşmacıları arasında robotbilim alanında çalışmaları ile bilinen; Case Western Reserve University Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenk Çavuşoğlu, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatay Başdoğan ve Robolit, Llc’nin kurucusu Dr. Haldun Komsuoğlu yer alıyor. Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatay Başdoğan ‘Dokunsal Kanal Üzerinden Fiziksel İnsan-robot Etkileşimi’, Robolit, LLC Kurucusu Dr. Haldun Komsuoğlu da, ‘Robotik Sistemlerde Standartlaşma ve Bunun Araştırmaya Olan Geliştirici Etkisi’ üzerine bir konuşma yapacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.